Back To Top
Diyanet'in ilk kadın başkan yardımcısı göreve başlıyor

Diyanet'in ilk kadın başkan yardımcısı göreve başlıyor

 - Son Güncelleme: 14.03.2018 Çarşamba 08:52
Diyanet\'in ilk kadın başkan yardımcısı göreve başlıyor
- A +

Diyanet’te hükümetin 18 Kasım 2017’de duyurduğu atama resmen gerçekleşti. Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Huriye Martı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı oldu.

HABER MERKEZİ/İSTANBUL

Diyanet İşleri Başkanlığı’na Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın geçtiğimiz yıl 18 Kasım’da duyurduğu atama resmileşti. Diyanet’e Cumhuriyet tarihinde ilk defa kadın başkan yardımcısı ataması yapıldı. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan atama kararına göre Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Huriye Martı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak atandı. Huriye Martı Konya İmam-Hatip Lisesi ve Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede “Rasûlullah’ın Hanımları Konu Alan Rivayetlerinin Değerlendirmesi-Kadın Konulu Uydurma Rivayetler” başlıklı tezi ile 1998 yılında yüksek lisansını, “Birgili Mehmed Efendi’nin Hadisçiliği ve et-Tarîkatü’l-Muhammediyye (Tahkik ve Tahlil)” konulu tezi ile 2005 yılında doktorasını tamamladı. 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dinî Rehberlik Daire Başkanı olarak, 2014 yılında ise Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri olarak atandı. Martı evli ve 3 çocuk annesidir.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN