Ali Öztunç: Türkiye'yi siyanür cehennemine dönüştürmek istiyorlar!

Ali Öztunç: Türkiye'yi siyanür cehennemine dönüştürmek istiyorlar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Meclis'te isyan etti: Türkiye, siyanür cehennemine dönüştürülmek isteniyor. 2. Dünya Savaşı'nda Nazi kamplarında biyolojik silah olarak kullanılan siyanür, maalesef bugün, dağlarımızda, derelerimizde kullanılıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin ve doğal kaynaklarının emperyalist bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. 

Çevre duyarlılığı konusunda Cumhuriyet tarihinin en kötü hükümetiyle karşı karşıya olunduğunu belirten Öztunç, Türkiye'nin kuzeyden güneye, doğudan batıya tamamına yakınında siyanürle altın arandığını ifade etti. 

"HÜKÜMET BUNLARA SESSİZ"

Siyanürün su kaynaklarını zehirlediğini dile getiren Öztunç "Maalesef savaş meydanlarında yapılamayan bugün altın madeni aracılığıyla yapılmaya çalışılıyor. Türkiye, siyanür cehennemine dönüştürülmek isteniyor. İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi kamplarında biyolojik silah olarak kullanılan siyanür, maalesef bugün Anadolu'da topraklarımızda, dağlarımızda, derelerimizde kullanılıyor. Hükümetse bunlara sessiz kalıyor" diye konuştu.

"BU HARİTANIN SONUNDA NE OLUYOR?"

Elindeki haritayı basın mensuplarına gösteren Öztunç  "Bu harita, Türkiye'nin tamamına yakınında siyanürün kullanıldığının ispatıdır. Bu haritanın sonunda ne oluyor? İşte bu görüntü ortaya çıkıyor. Gördüğünüz gibi milyonlarca ağaç kesiliyor, ormanlarımız yok ediliyor ve dağlarımız adeta kelleştiriliyor. Bu kadar ağacın kesildiği başka bir ülke yoktur" ifadelerini kullandı. 

Çevrenin çok hassas bir konu olduğunu vurgulayan Öztunç, eğitimle, ekonomiyle ilgili kanunlar çıkarıldığında yanlışlık varsa düzeltilebileceğini, ancak çevrenin, bir kere dokunulması halinde düzelmeyeceğini belirtti.

"AK PARTİ SİYANÜR SEVER BİR HÜKÜMETTİR"

Kesilen ağaçların yüzyıllar geçse de yerine zor geleceğine işaret eden Öztunç "Eğer siz, toprağa siyanürü verirseniz o toprak eski toprak olmaktan çıkar, tüm yeraltı kaynaklarına, sularına o siyanür girer ve insanlar, toprak zehirlenir. Maalesef Türkiye ciddi bir krizle karşı karşıya.

İklim krizi bu gidişle dünyada en fazla Türkiye'yi vuracak. Artık bu politikanızdan, siyanür sevdanızdan vazgeçin. AK Parti hükümeti siyanür sever bir hükümettir. Çevre politikasını yeniden değerlendirin, düzenleyin" ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN