Back To Top
“1919 Bitmeyen Yolculuk” seyirciyle buluşuyor

“1919 Bitmeyen Yolculuk” seyirciyle buluşuyor

 - Son Güncelleme: 16.05.2019 Perşembe 12:48
“1919 Bitmeyen Yolculuk” seyirciyle buluşuyor
- A +

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve milli mücadelenin başlangıcının 100

yılı sebebiyle Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinatörlüğünde hazırlanan “1919 Bitmeyen Yolculuk”, 19 Mayıs’ta ilk kez seyirciyle buluşacak.

Farklı sanat dallarının teknolojiyle bir araya getirildiği dramatik sahne gösterimi tarzındaki proje, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Kurtuluş Savaşı’nda vatan için gözünü kırpmadan kendini feda eden Türk milletinin aziz şehitleri ve kahraman evlatları için bir saygı duruşu olarak sahneye konulacak. Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına özel hazırlanan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere izleyenlerin büyük övgüsünü kazanan “1915 Bir Hilâl Uğruna” projesinin devamı olma niteliğini de taşıyan eser, Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu’nda saat 16.00’da sahnelenecek. Eserde Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı sanatçıların yanı sıra Samsun ve Gürcistan’dan da katılım gösterecek 638 sanatçı sahne alacak. Eserin sanat yönetmenliğini Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanat Yönetmeni Yıldız Çankaya Sargın üstleniyor.

ANKARA/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN