Back To Top
Tarım Bakanı Fakıbaba, pamuğun başkenti Söke’deydi

Tarım Bakanı Fakıbaba, pamuğun başkenti Söke’deydi

Tarım Bakanı Fakıbaba, pamuğun başkenti Söke’deydi
- A +

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Söke’deydi

Türkiye’nin en önemli tarım kentlerinden biri olarak gösterilen Söke’de tarım temsilcileri ve muhtarlar ile biraraya gelen Bakan Fakıbaba tarımsal üretim yapan işletmeleri de ziyaret etti. Bakan Fakıbaba’yı Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Söke Kaymakam Vekili Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Ak Parti ilçe yöneticileri ve partililer yalnız bırakmazken; Bakanı Söke’de karşılayanlar arasında Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, MHP ilçe başkanı Veysel Öztürk de yer aldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Söke’deki ilk durağı Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi (TAYEM) oldu. Çiftçiler ve muhtarlarla bir araya gelen Bakan Fakıbaba, tarımsal degerlendirmelerde bulundu.

Bakan Fakıbaba daha sonra Söke’den dünyaya önemli oranda ihracaat yapan firmalardan SİBAŞ’ı ziyaret etti. Üretimleri ile ilgili bilgi alan Bakan Fakıbaba, kurutulmuş domates ve turşu üretiminin yanında kapari turşusu üretimi yapan SİBAŞ yöneticilerini kutladı.

Bakan daha sonra Söke Ticeret Borsası ziyaretinde Söke’nin pamuk üretimi ile ilgili bilgi edindi. Kendisine Söke pamuğundan yine Söke’nin önemli isletmelerinden SÖKTAŞ’ta üretilen kumaş hediye edildi. Milli üretimin önemine değinen Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, hükümet politkası olarak üzerinde hassasiyetle durduğumuz milli üretimin örneğini Söke’de görmekten dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Söke’de bir de zeytinyağı işletmesini ziyaret eden Bakan Fakıbaba daha sonra Aydın ziyaret programı çerçevesinde Söke’den ayrıldı.

AYDIN/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN