Mustafa Üstündağ Bodrum'da istenmiyor

Mustafa Üstündağ Bodrum'da istenmiyor

TOSFED Ralli Kupası töreninde çıkan kavgayla Mustafa Üstündağ tarafından ralli törenine gölge düşürüldüğünü söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Üstündağ'ı yerden yere vurdu. Bodrum Ticaret Odası Başkanı da Üstündağ’ı Bodrum’a istemediklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Muğla Bodrum'da düzenlenen 'Rally Bodrum' ödül töreni sonrasında çıkan kavgaya ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ da dahil olmuş, olayın ardından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Kavgayla ralli törenine gölge düşürüldüğünü söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Üstündağ'ı suçlayıcı ifadelere yer verirken, Bodrum Ticaret Odası Başkanı da Üstündağ’ı Bodrum’a istemediklerini açıkladı.

m1.jpg

27 yıl aradan sonra Bodrum'da ilk kez düzenlenen ralli organizasyonu olan "Rally Bodrum" ödül töreni sonrasında Mustafa Üstündağ tarafından gölge düşürülen ralli hakkında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, açtı ağzını yumdu gözünü. Aras’ın yanı sıra Bodrum Ticaret Odası Başkanı da Üstündağ’ı Bodrum’a istemediklerini açıkladı.

bas3.jpg

Pazar günü sona eren “Ralli Bodrum” otomobil yarışlarının hemen ardından araçların bulunduğu otoparkta gerginlik çıkaran ve sonra adam çağırarak komite üyelerini dövdüren Mustafa Üstündağ ile ilgili çıkan olaylara ilişkin Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Ahmet Aras ve oda başkanları tarafından oyuncu Mustafa Üstündağ’ı kınayarak Bodrum’da istemediklerini söylediler.

acik.jpg

Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleşen basın açıklamasına, Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Aslan, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan ve BODER Yönetim Kurulu Üyesi Itır Köylü katıldı.

m2.jpg

"BU VANDALLIĞI TÜRKİYE'YE HAYKIRMAK İÇİN BURADAYIZ"

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Mustafa Üstündağ’ın yaptığı olayı Türkiye’ye anlatmak için toplandıklarını belirterek, "Karya Otomobil Sporları Kulübü öncülüğünde, Bodrum Tanıtma Vakfı'nın destekleriyle ve Türkiye Otomobilciler Federasyonu (TOSFED) işbirliğinde Bodrum'a çok yakışan bir organizasyonun sonuç değerlendirmesini yapmak üzere toplandık. Aslında mükemmel şekilde organize edilip devam eden bu organizasyon, ödül töreniyle bile örnek olarak gösterilmişken, ödül töreninin akabinde kendini bilmez bir kaç hadsizin sergilediği çirkin davranışlardan dolayı basında farklı bir şekilde yer almıştır. Biz, oda başkanlarımız ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri olarak bu vandallığı, bu magandalığı, bu şiddeti, bu kendini bilmezliği bütün Türkiye'ye haykırmak için buradayız" ifadelerini kullandı.

bas2.jpg

Bodrum'un 3 bin 500 yıldır hoşgörü, mutluluk ve kardeşliğin kenti olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Aras sözlerine şöyle devam etti:

"Bu kente gelerek, her ne sebeple olursa olsun bu kentin huzuruna güvenine, hoşgörüsüne layık olmayan insanları biz Bodrum'da görmek istemiyoruz. Bu kadar iyi niyetli yapılan, Bodrum'un ismini bir kez daha dünyaya duyurmak için mücadele ettiğimiz, doğru organizasyonları getirmeye çalıştığımız ve bunun için emek, zaman, para harcadığımız önemli bir etkinliğin kirletilmesine izin vermeyeceğiz. Bu etkinliğin küfürle, şiddetle, magandalıkla, vandallıkla anılmasını istemiyoruz. O yüzden bu toplantıyı hep birlikte düzenledik ve şiddetin her türlüsüne karşı Bodrum'u yöneten öncü önderler, liderler olarak bu açıklamayı yapma gereği hissettik."

musss-002.jpg

"SİYAH ARABALI MAFYAVARİ KİŞİLERİ İSTEMİYORUZ"

Bu tür organizasyonların kentin ekonomisine, kültürüne, sosyal hayatına ve tanıtımına çok büyük katkı sağlamak amacıyla yapıldığını hatırlatan Başkan Aras, "Bizim buradaki maksadımız Bodrum'un yeniden otomobil sporları takviminde yer alması ve tanıtım çalışmalarına renk katmasıydı. Ve yine bu çalışmalar için en az üç ay boyunca ter döktük ki bu organizasyon burada yapılabilsin. Yani bu organizasyonun, iki günlük etkinliğin arkasında aslında çok önemli bir çalışma süreci yatmakta. Yani bu yapılan sadece oradaki 15 dakikalık kavga, gürültü değildir. Burada verilen üç aylık, beş aylık, bir yıllık emeğin heba edilmesidir. Bunu tavrı da, adına sanatçı olduğunu söylediğimiz bir vatandaş tarafından görüyoruz. Bu arkadaşımız bir televizyon dizisinde yer alıyor ve bu dizide de şöyle bir repliği var arkadaşlar, 'Lanet olsun içimdeki insan sevgisine' diye bir replikle bu dizide yer alıyordu biliyorsunuz, işte buyurun içindeki insan sevgisi burada vücut buldu. Ben tabii ki burada şunu da çok net ifade etmek istiyorum arkadaşlar; O adama uyup ta bir telefonuyla oraya gelip bizim arkadaşlarımıza, güvenlik görevlilerine, oradaki güzide okulumuzun personeline, Otomobilciler Derneği'nin başkanına, ve gerçekten orada bulunan güzide bir kitleye saldıran, küfreden, arkasından tekme, tokat girişen, arkasından da yetmiyor birde silah çekip ateş eden, Bodrum'dan da eğer bu adamın yaptıklarına katılan varsa onları da burada istemiyoruz, onlarla da ilgili çalışmalarımızı başlatıyoruz. Bodrum'da işletmeci adı altında yada çalışan adı altında mafyavari, şiddet yanlısı, cebinde silah, belinde silah, altında siyah arabalar, biz Bodrum'da bu şekilde oluşumlara izin vermeyeceğiz. Bodrum, biraz önce ifade ettiğim gibi 3 bin 500 yıllık hoşgörünün, kardeşliğin, dostluğun, turizmin, kültürün adresidir" ifadelerini kullandı.

 

"SEVGİLİ SANATÇI BEYEFENDİ BODRUM'A GELMEYİN!"

Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının ve düşünürlerin uzun süredir Bodrum'da yaşayarak kendilerini Bodrum'da daha iyi ifade ettiğini belirten Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise şunları ifade etti: "İnanın şu pandemi döneminde bu ralliyi yapmak, 500-600 kişilik bir ekibin Bodrum'a gelmesi, Bodrum'a ekonomik katkı vermesi her yerin kapalı olduğu şu süreçte bizim için, üyelerimiz için artı bir avantajdı. Her şey çok güzel gitti. Ödül töreni güzel gitti ama maalesef sonunda kendini sanatçı diye ifade eden bir beyefendinin haksız taarruzlarıyla karşı karşıya geldik. Bakıyoruz, inceliyoruz kaybolan isim, Bodrum'un marka değerini kullanarak tekrar gündem yapmaya çalışıyor. Bodrum Ticaret Odası başkanı olarak, Bodrum tüccarları olarak lütfen gidin başka yerlerde yaşayın. Bodrum gibi saygının, hoşgörünün, mutluluğun başkentinde yaşamayın sevgili sanatçı beyefendi. Gidin kendinizi başka yerde ifade edin, başka yerde yaşayın" diye konuştu.

"BÖYLE İNSANLARA PRİM VERMEYECEĞİZ"

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Aslan ise başkanların sözlerine katıldığını, ortada çok büyük bir emeğin olduğunu belirterek, "Ben organizasyonun bir çok bölümünü birebir kendim takip ettim. Yabancı basınında takip ettiği böyle bir organizasyonda bir anda böyle bir hadsizin hareketlerinden dolayı böyle güzel bir organizasyona gölge düşmesi tabii ki bizi de üzdü. Tabi biz Bodrum olarak böyle insanlara prim vermeyeceğiz" dedi.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan da tüm başkanlarla birlikte Bodrum'u daha iyi tanıtmak için çalıştıklarını söyleyerek, "Maalesef böyle tatsız olaylar gelişiyor bazen. Ama bugün bizim yaptığımız bütün başkanların ortak kararıyla Bodrum'da biz huzuru bozacak, karşımızda mafya tipli adamların gelipte, tatil huzur demektir biliyorsunuz dinlenme demektir, böyle anılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bütün başkanlarımızla her zaman buna karşı duracağız" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Olay 11 Nisan'da Olay, Bodrum Yakaköy Mahallesi'nde bulunan özel bir kolejin bahçesinde meydana geldi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Ralli Kupasının 1'inci Ayak Bodrum Rallisinin kupa töreninin ardından oyuncu Mustafa Üstündağ (44) ve beraberindeki 5 kişi, ralli sırasında yaşanan kazayla ilgili komite üyelerini ihmalkarlıkla eleştirdi.

Kupa töreninin yapıldığı alanda Üstündağ ve beraberindeki 5 kişi ile komite üyeleri ve federasyon yetkilileri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine federasyon yetkililerinden 3 kişi darbedilirken, Üstündağ'ın yanındaki H.K. iddiaya göre arbede sırasında tabancayla H.G.'yi sağ dizinden yaraladı.

Kavga ihbarı üzerine törenin yapıldığı alana çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi, olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılar özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN