Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası sahne alıyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası sahne alıyor

BİFO, 8 ve 11 Nisan'da gerçekleştirilecek konserlerde sanatseverlerle buluşacak. Online yayınlanacak konserler Borusan klasik radyo yayını üzerinden de dinlenebilecek.

8 ve 11 Nisan'da gerçekleştirilmesi beklenen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konserlerde sanatseverlerle buluşacak. Borusan Sanat tarafından düzenlenen konserlerin ilkinin 8 Nisan'da saat 14.00'te gerçekleşmesi beklenirken, ikincisinin ''Klasik Müziğin ustaları'' başlığında 11 Nisan'da  gerçekleşmesi bekleniyor. İnternet üzerinde yayınlanacak olan konserler Borusan klasik radyo yayınında dinlenebilecek. Konsere, şef Cem Mansur konuk olacak.

BORUSAN KLASİK RADYODAN YAYINLANACAK

Borusan Sanat tarafından organize edilen konserlerin ilki 8 Nisan'da saat 14.00’te gerçekleşecek. İnternet üzerinde yayınlanan Borusan klasik radyo yayınında dinlenebilecek konsere, şef Cem Mansur konuk olacak.

BİFO konserde, Macar asıllı besteci György Ligeti'nin "Regi magyar tarsas tanco", İtalyan besteci, müzikolog ve orkestra şefi Ottorino Respighi'nin "Gli Uccelli", besteci, piyanist ve orkestra şefi Igor Stravinsky'nin ise "Pulcinella Süiti" eserlerini yorumlayacak.

14.00'te başlayacak konsere konser öncesi 13.40’ta Aydın Büke ve Serhan Bali müzik üzerine söyleşi yapacak.

"KLASİK MÜZİĞİN USTALARI" KONSERİ 11 NİSAN'DA

BİFO, onursal şefi Gürer Aykal yönetiminde, 11 Nisan'da Borusansanat.tv’de çevrim içi sahne alacak. "Klasik Müziğin Ustaları" başlıklı konserde, orkestraya solist viyolonselci Camille Thomas eşlik edecek.

Fransa ve Belçika dahil Avrupa’daki seçkin orkestralarla konserler veren sanatçı Thomas, 1730 yılına ait bir Stradivarius ile Robert Schumann’ın konçerto repertuvarına kazandırdığı nadir eserlerden "La minör Konçertosu"nu orkestrayla yorumlayacak. Besteci ve müzik eğitimcisi Muammer Sun'un "Yaylı Çalgılar Orkestrası için Türküler ve Oyun Havaları" alt başlığını taşıyan "Demet" adlı eseriyle başlayacak konserde ayrıca, Antonio Salieri'nin "Prima La Musica e Poi Parole Uvertürü", Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Der Schauspieldirektor Uvertürü, KV 486", Sergei Prokofiev'in 1. Senfoni, Re Majör, Op. 25 "Klasik" adlı eserleri seslendirilecek.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN