02.12.2019  07:40

’Yalan Makinası’ oyunu Çanakkale’de sahne aldı

2019-2020 sezonunun ilk devlet tiyatrosu olan ’Yalan Makinası’ önceki gün Çanakkale’de sahne aldı

+
-

Bursa Devlet Tiyatrosu’nun ’Yalan Makinası’ adlı tiyatro oyunu, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla Çanakkale Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonunda seyirciyle buluştu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde yer alan Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda sahnelenen “Yalan Makinası” oyununa; Çanakkale Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cemil Agas ve tiyatroseverler katıldı.

Vassily Sigarev’in yazdığı, Hüseyin Mevsim’in çevirisini üstlendiği ve Murat Ozan’ın yönettiği oyun eli maşalı bir kadın olan Nadya, bezgin ve unutkan kocası Boris’in maaşını sakladığı yeri hatırlaması için gazetede gördüğü ilan üzerine eve bir hipnozcu çağırmasıyla başlamasının ardından ortalığın karışmasını ele alıyor. Oyunun başrollerini Halil Balkanlar, Berrin Kulya Balkanlar ve Diyar Gönülalçak paylaşırken, yönetmen yardımcılığı Halil Balkanlar’a, dekor ve kostüm tasarımı Cenk Oral’a, ışık tasarımı ise Ali Karaman’a ait. Ortalığın karışmasından doğan komedi oyunu sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Oyun sonunda Bursa Devlet Tiyatrosu oyuncularını tebrik eden Vali Yardımcısı Hasan Ongu ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cemil Agas oyunculara çiçek takdiminde bulundular.

ÇANAKKALE/İHA


(FOTOĞRAF)
DİĞER HABERLER
THK, 11 uçağını satışa çıkardı
Koronavirüs testi için ambulans kaçırdı
İzmir'de 18 kişi koronavirüsten yaşamını yitirdi
Türkiye'den Özbekistan ve Cibuti ile anlaşma
14 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
Ankara'da 712 vaka tespit edildi
Hat için Bakanlık devreye girdi