Back To Top
ABD medyasından Trump iddiası: Benim en favori diktatörüm Sisi

ABD medyasından Trump iddiası: Benim en favori diktatörüm Sisi

 - Son Güncelleme: 14.09.2019 Cumartesi 16:28
ABD medyasından Trump iddiası: Benim en favori diktatörüm Sisi
- A +

Trump'ın, Fransa'da düzenlenen G-7 Zirvesi sırasında, Mısır'ın darbeci lideri Sisi'den "Benim en favori diktatörüm" diye bahsettiği iddia edildi. Wall Street Journal'un haberine göre haberine göre, Trump, Sisi'yi beklerken herkesin duyacağı şekilde "Benim en favori diktatörüm nerede?" diye bağırdığı öne sürüldü.

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen ay Fransa'da düzenlenen G-7 Zirvesi sırasında, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi'den "benim en favori diktatörüm" diye bahsettiği ortaya çıktı. 

Wall Street Journal gazetesinin ABD'li ve Mısırlı yetkililere dayandırdığı haberine göre, Trump, Sisi'yi beklerken herkesin duyacağı şekilde "Benim en favori diktatörüm nerede?" diye bağırdı. 

Trump'ın Sisi'yi kasteden bu ifadeleri şaka amaçlı kullandığını düşünen yetkililer, yine de bu sözlerin ardından odada bir sessizlik olduğunu kaydetti. 

Haberde Sisi'nin bu sözleri duyup duymadığına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 

WASHINGTON/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN