17.02.2020  10:01

Çin'de tuvalet kağıdı krizi

Koronavirüs nedeniyle tuvalet kağıdı sıkıntısı yaşanan Hong Kong'da silah tehdidiyle 130 dolarlık tuvalet kağıdı çalındı.

+
-

Koronavirüs paniği nedeniyle Hong Kong'da market stokları tükenmeye yaklaştı. Tuvalet kağıtları karaborsaya düştü, fiyatını katladı. Bir süpermarket kamyonunda ise silahlı hırsızlar tuvalet kağıdı soygunu yaptı. Polis, hırsızları çalınan tuvalet kağıtlarıyla birlikte yakaladı.

Silahlı hırsızlar Hong Kong’daki bir marketten 130 dolar (yaklaşık 800 TL) değerinde tuvalet kağıdı çaldı. Polis, hırsızlardan iki tanesini çalınan tuvalet kağıtlarıyla birlikte yakaladı. Üçüncü hırsız ise aranıyor.

Pazartesi günü sabah saatlerinde markete erzak taşıyan tır şoförü Mong Kok'ta üç kişi tarafından rehin alındı. İşçi sınıfının ikamet ettiği bölgede yaşanan hadisede daha önce de üç kişilik bir çetenin faaliyetlerde bulunduğu bildirilmişti. Tır şoförünün bıçakla tehdit edilerek onlarca tuvalet kağıdı rulosu vermeye zorlandığı belirtildi.

Hükümet virüs salgınını tehlikesine karşı güvence vermesine rağmen, Hong Kong yerel ticaret trafiği etkilendi. Marketlerde stoklar tükenmeye yaklaştı. Özellikle tuvalet kağıtları market reyonlarında bulunamaz hale geldi. Tuvalet kağıtlarının yanı sıra pirinç, makarna, el dezenfektanı ve diğer temizlik malzemeleri zor bulunuyor. 

Hong Kong'da şu ana kadar COVID-19'ten etkilenenlerin sayısı 58 olarak kayıtlarda yer alıyor. 

 

DİĞER HABERLER
Fabrikada koronavirüs gerginliği
Adım adı seyahat izin belgesi almanın yolu
''Biz bize yeteriz''e tarifeli katılım
Karantina süresi biten 360 kişi evine gitti
Bedelli askerlere maskeli terhis
20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ne zaman başlayacak?
'Yasal karantina' yayılıyor!