Filipinler'de 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi! O görüntüler böyle kaydedildi

Filipinler'de yerel saatle 16:14'te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi! Depremin korkutucu boyutu kameralara yansıdı! Saniye saniye depremin şiddeti kaydedildi...

Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, yerel saatle 16.14'te Mindanao Adası açıklarında 6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

DEPREM TÜM ŞİDDETİYLE HİSSEDİLDİ

img20220727095143.jpg

Sarangani kasabasının 34 kilometre güneybatısında kaydedilen depremin derinliği 72 kilometre olarak belirlendi. Sarsıntının General Santos şehri, Güney Cotabato ve Davao del Sur illeri de dahil olmak üzere Mindanao Adası'nın çeşitli bölgelerinde güçlü bir şekilde hissedildiği ifade edildi.

Deprem sonrasında artçı sarsıntılar yaşanabileceği uyarısı yapılırken, tsunami tehlikesi bulunmadığı belirtildi. Filipinler'de çekilen görüntülerde, inşaat halindeki bir binadan parçaların düştüğü ve bir alışveriş merkezinde ciddi hasar meydana geldiği görüldü. Depremde herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Filipinler, Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunması nedeniyle depremler, tsunami ve volkanik patlamalar gibi doğal afetlere sıkça maruz kalan bir ülke konumundadır. Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü, başlangıçta depremin büyüklüğünü 7.2 olarak açıkladı.

İlgili Haberler