Back To Top
Hafter güçlerinden düğün alayına saldırı: 20 ölü

Hafter güçlerinden düğün alayına saldırı: 20 ölü

 - Son Güncelleme: 05.08.2019 Pazartesi 08:35
Hafter güçlerinden düğün alayına saldırı: 20 ölü
- A +

Hafter güçlerinin, düzenlediği hava saldırısında Tebu kabilesinden 20 kişi öldü, 35'den fazlası yaralandı. Basında saldırıda bir düğün alayının hedef alındığı belirtilirken, söz konusu iddiaya ilişkin Hafter güçlerinden herhangi bir açıklama gelmedi.

Libya'da General Halife Hafter güçlerine ait uçakların ülkenin güneybatısında yer alan Merzuk kentine düzenlediği hava saldırısında 20 kişi öldü, 35'den fazlası yaralandı. 

'El-Ahrar' Televizyonu'nun Merzuk kentinden milletvekili Rahme Adem'e dayandırarak verdiği habere göre, Hafter güçlerine ait askeri bir uçağın düzenlediği hava saldırısında Tebu kabilesinden 20 kişi öldü, 35'den fazlası yaralandı.

Merzuk Belediye Meclis üyesi Muhammed Ömer, Tebu kabilesinin yaşadığı El-Kale Mahallesi'nin hedef alındığı saldırıda can ve mal yabı yaşandığını açıkladı ancak ayrıntılı bilgi vermedi.

Basında ise saldırıda bir düğün alayının hedef alındığı bilgisi yer aldı. Hafter güçlerinden konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

TRABLUS/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN