Back To Top
Sürat teknesine köpekbalığı bağlayan adama hapis cezası

Sürat teknesine köpekbalığı bağlayan adama hapis cezası

 - Son Güncelleme: 16.09.2019 Pazartesi 12:16
Sürat teknesine köpekbalığı bağlayan adama hapis cezası
- A +

ABD’de sürat teknesine bağladığı köpekbalığını ölümüne sürükleyen Floridalı adam hapis cezası aldı.

Robert Benac III aldığı hapis cezasının yanı sıra, 2 bin 500 dolar (yaklaşık 14 bin TL) para cezası ödeyecek ve hayvan barınağında 250 saat kamu hizmetinde bulunacak. Ayrıca hayvana eziyet kabahatinden suçlu bulunduğu için balıkçılık lisansına üç yıllığına el konacak.

The Bradenton Herald'da yer alan haber göre Benac, başka hayvana ağır eziyet suçlamalarıyla daha yargılanmak için mahkemeye çıkmak üzereyken uzlaşmayı kabul etti.

Olaya karışan Michael Wenzel da, şubatta benzer bir uzlaşma anlaşmasını kabul ederek, cezasını 5 hafta sonuna yayılacak şekilde çekmek üzere 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Gözaltında yer alan üçüncü kişi Spencer Heintz'a karşıysa suçlamaların düştüğü belirtildi.

Olay, 2017'nin temmuz ayında bir teknenin arkasına bağladığı köpekbalığını sürükleyen adamların videosu viral olunca ortaya çıktı.

Yükleniyor...

Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde şüphelilerin güldüğü duyuluyor.

Videoda adamlardan biri köpekbalığını işaret ederek “Bak, zaten neredeyse öldü” diyor.

Söz konusu olaydan sonra, adamların bir köpek balığını vurduğu ve canlı balıkların boğazına alkol döktüğü diğer videolar da ortaya çıktı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN