Back To Top
Trump, kendi tweet rekorunu kırdı

Trump, kendi tweet rekorunu kırdı

 - Son Güncelleme: 23.01.2020 Perşembe 17:11
Trump, kendi tweet rekorunu kırdı
- A +

Trump, tek bir günde Twitter'dan 125 tweet paylaşarak kendi rekorunu kırdı. Trump'ın mesajlarının çoğunu azil karşıtı retweetleri oluşturdu.

ABD Başkanı Donald Trump, tek bir günde Twitter hesabından 125 tweet paylaşarak kendi rekorunu kırdı.

Dijital analiz platformu olan Factba.se, dün ABD doğu yakası zaman dilimine göre 17.00 itibariyle Trump'ın toplam 125 tweet attığını açıkladı. Bunların 110 tanesi retweet oldu.

Trump'ın iletilerinin çoğunu Kongre’nin Cumhuriyetçi üyelerinin, seçim kampanyası görevlilerin ve Fox News sunucularının azil karşıtı retweetleri oluşturdu.

AZİL DURUŞMASINA TWİTTER'DAN SAVUNMA

Donald Trump bu rekoru, 'görevini kötüye kullanmak' ve 'Kongre'nin işleyişini engellemek' suçlamalarıyla hakkında başlatılan azil soruşturmasının Senato'daki ilk duruşması sırasında kırdı. O sırada Dünya Ekonomik Forumu için İsviçre'nin Davos kasabasında bulunan Trump, dönüş yolunda da tweetlerine devam etti.

Trump en son 13 Aralık 2019'da, 24 saat içinde 123 tweet paylaşarak rekor kırmıştı. Bu gün de Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi 14 saatlik bir maraton sonucu Trump'a yönelik iki azil maddesini onaylamış ve azil maddesi taslağını Temsilciler Meclisi’ne göndermişti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN