Back To Top
Trump'ın damadı Kushner 'Çöldeki Davos'a katılacak

Trump'ın damadı Kushner 'Çöldeki Davos'a katılacak

 - Son Güncelleme: 21.09.2019 Cumartesi 21:31
Trump\'ın damadı Kushner \'Çöldeki Davos\'a katılacak
- A +

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve Başdanışmanı Jared Kushner, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ev sahipliğinde Riyad'da düzenlenecek 'Çöldeki Davos' olarak bilinen 'Geleceğe Yatırım Girişimi (FII) Konferansı'na katılacak. Kushner'ın şirketi bu yıl 90 milyon dolar Arap yatırımı aldı.

Washington Post gazetesinin edindiği bilgiye göre, 'Çöldeki Davos' olarak da bilinen FII Konferansı'nın katılımcı listesinde, Kushener'in isminin yer aldığına dikkat çekildi. 

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan ve ismini vermek istemeyen bir ABD yetkilisi, Washington Post'a Kushner'in konferansa geniş bir ABD delegasyonunun parçası olarak katılacağı bilgisini verdi.

Yetkili, haziranda ABD öncülüğünde Filistin-İsrail barışının da görüşüldüğü ve Bahreyn'de düzenlenen ekonomi çalıştayına, Suudi Arabistan'ın yoğun ilgi göstermesinin Kushner'i oldukça memnun ettiğini ve damadın bundan dolayı Riyad'daki konferansa katılmak istediğini öne sürdü.

Beyaz Saray, söz konusu haberi teyit etmezken, Washington Post'a yaptığı açıklamada, ABD ile Suudi Arabistan arasındaki iş birliği ve başta geçen hafta sonu iki Suudi Arabistan petrol tesisine yapılan saldırı dahil birçok konuda Riyad ile çalışmaya devam edeceklerine vurgu yaptı.

Konferans, daha önce bin Selman'ın ülkenin önde gelen isimlerini ev hapsinde tuttuğu Ritz-Carlton Oteli'nde ekimin sonlarına doğru yapılacak. 

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesi üzerine, geçen yılki konferansa katılacak isimlere yönelik büyük bir tepki gelmiş ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin dahil birçok isim konferansa katılmaktan vazgeçmişti.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN