Back To Top
Türk jetleri YPG/PKK'nın ikmal yollarını vurdu

Türk jetleri YPG/PKK'nın ikmal yollarını vurdu

 - Son Güncelleme: 09.10.2019 Çarşamba 13:28
Türk jetleri YPG/PKK\'nın ikmal yollarını vurdu
- A +

Reuters'a konuşan Türk yetkililer: Gece saatlerinde Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Suriye-Irak sınırındaki terör örgütü YPG/PKK'ya ait geçiş noktaları vuruldu

Reuters haber ajansına konuşan Türk yetkililer, TSK'nın Suriye-Irak sınırındaki geçiş noktalarını vurduğunu açıkladı.

Türk yetkililer bu hamlenin terör örgütü PKK'nın önclüğünde kurulan ve ağırlığını YPG'li teröristlerin oluşturduğu SDG'nin Suriye'nin kuzeyine yapacağı olası bir takviyeyi engellemek için olduğunu ifade etti.

"DESTEK HATTI KESİLDİ"

Gece saatlerinde yapılan operasyonda özellikle ikmal noktalarının hedef alındığını söyleyen yetkililer, "Bu sayede grubun Suriye'ye geçişini ve mermi gibi mühimmatların gönderildiği destek hattını kesmiş olduk" ifadelerini kullandı.

Reuters muhabirleri bölgeye verilen hasarın boyutu ve can kaybı olup olmadığı hakkında çok detay verilmediğini belirtti. Yetkililerden biri hasarın hava operasyonu ile verildiğini söylerken, bir başka yetkili de "çeşitli yollarla kullanılamaz hale getirildiklerini" ifade etti.

Reuters'a konuşan bir görgü tanığı da Suriye sınırının Türkiye tarafında kalan Akçakale'de askeri faaliyet gözlemlediğini söyledi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN