08.04.2020  03:15
SON GÜNCELLEME: 
08.04.2020  03:27

Dünya onu ‘en iyi Bond kızı’ seçmişti

James Bond serisinin 1964 yapımı Goldfinger (Altın Parmak) filminde ‘Pussy Galore’ karakteriyle ünlenen İngiliz oyuncu Honor Blackman yaşama veda etti. Doğal nedenlerle hayatını kaybeden sanatçı,Bond serisinin ‘en iyi bond kızı’ olarak tanıyordu.

+
-

Ünlü James Bond serisinde 1964 yılında ‘Pussy Galore’ rolü ile bütün dünyada meşhur olan İngiliz aktris Honor Blackman’ın 94 yaşında öldüğünü açıkladı. Yaşamını sürdürdüğü İngiltere’nin Lewes şehrindeki evinde doğal nedenlerden hayatını kaybeden sanatçının ölümünü ailesi “Çok sevildi ve iki çocuğu Barnaby ve Lottie ve torunları Daisy, Oscar, Olive ve Toby tarafından çok özlenecek” sözleriyle açıkladı. Film ve eğlence dünyasında ikonik bir oyuncu olarak görülen sanatçı, Bond filminde ünlenmesinden sonra ‘güçlü kadınların rol modeli’ olarak görülüyordu.

Birçok yapımda rol alan Blackman, kariyerine 1958’de Titanik’in batışını anlatan ‘Hatırlanacak Bir Gece’ filminde başlamış, 1961’de casus drama televizyon dizisi Avengers’da ‘Cathy Gale’i canlandırmıştı. Blackman 2007’de Entertainment Weekly, Blackman’ı şimdiye kadarki en iyi ikinci Bond kızı seçmiş, sinema eleştirmenleri ise en iyisi olduğunu söyleyerek, bu seçime karşı çıkmıştı. 

DİĞER HABERLER
Erdoğan, Tebbun ile görüştü
Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman sona erecek?
HES kodu nasıl alınır?
İşte 81 ilde seyahat edilebilen izin belgesini almanın yolu
Kadına şiddet Türkiye'de azaldı
Uzaktan sınavlar nasıl yapılacak?
28 Şubat'ın Genelkurmay Başkanı vefat etti