Altına yatırım yapmayı bekleyenler dikkat! İslam Memiş tarih verdi: Fırsat zamanı geldi!

Altına yatırım yapmayı bekleyenler dikkat! İslam Memiş tarih verdi: Fırsat zamanı geldi!

Piyasa uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarının haziran ayı itibarıyla 1400-1500 TL seviyelerini görmesi beklerken, altın almamış fakat elinde para bulunan vatandaşlar için kısa vadeli bir alım fırsatı doğacağını söyledi. İşte, İslam Memiş altın yorumları...

Altının gram fiyatı 1243 TL seviyesinde işlem görüyor. Geçen hafta altının ons fiyatına paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, haftayı yüzde 0,58 azalışla 1243 TL'den tamamladı.

Çeyrek altın ise 2 bin 40 TL, Cumhuriyet altını da 8 bin 250 TL'den satılıyor. Altının ons fiyatı haftayı yüzde 0,66 düşüşle 2 bin 7 dolardan tamamladı.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ, DÜŞECEK Mİ?

Analistler, ABD'nin iş gücü piyasasındaki yavaşlamaya işaretlerinin güçlendiğini belirterek, bugün ülkede açıklanacak tarım dışı istihdam verilerindeki seyrin yatırımcıların odağında olduğunu ifade etti.

Altın fiyatlarına dair isabetli yorumlarıyla adından söz ettiren finans piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarının yaz aylarında zirve yapacağını söyledi:

İSLAM MEMİŞ'E GÖRE ALTIN NE KADAR OLACAK?

İslam Memiş'in altın fiyatları tahmini şöyle:

"Geçen yıl çok baskılanmıştı altın fiyatları. Gram altın da yılın ilk çeyreğinde 171 lira değer kazandı. Önümüzdeki günlerde kısa vadeli bir geri çekilme bekliyoruz. Ama tekrar yükseliş trendi var. Faizlerin yükselmeyecek olması altın fiyatlarını pozitif yönde destekliyor.

Haziran'dan sonra yeni yükselişler bekliyoruz. Özellikle 1400 hatta 1500 lira seviyesi üzerinde ataklar gerçekleşebilir. Haliyle gram altında da yeni rekorlar yolda. Ancak bugüne kadar almayı ihmal etmiş, eline yeni TL geçmiş olan yatırımcı varsa işte düğün yapacaktır, altın borcu vardır. Birkaç gün içerisinde kısa vadeli bir düşüş öngörüyorum. Gram altın 1400 lira seviyesi yukarı yönlü kırıldıktan sonra önü açık."

YAZININ TAMAMI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN