Back To Top
Emekliye iki bin lira ikramiye verilecek | Emekli ikramiyelerinin verileceği tarih açıklandı

Emekliye iki bin lira ikramiye verilecek | Emekli ikramiyelerinin verileceği tarih açıklandı

 - Son Güncelleme: 20.02.2019 Çarşamba 10:11
Emekliye iki bin lira ikramiye verilecek | Emekli ikramiyelerinin verileceği tarih açıklandı
- A +

2019'da Emekliye iki bin lira ikramiye verilecek. Emekli ikramiyelerinin verileceği tarih açıklandı. Emeklilere ödenecek olan bayram ikramiyelerinin ne zaman verileceğine dair haberler yazımızda. İşte yeni emekli olanlarında yararlanacağı emekli ikramiyeleri ile ilgili gelişmenin detayları...

Emekli vatandaşlara Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenmeye başlanan bayram ikramiyelerinin ne zaman ödenmeye başlanacağı belli oldu. 2019'da Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyelerinin verileceği tarih le ilgili son açıklamalar haberimizde... 

EMEKLİ İKRAMİLERİ NE ZAMAN ÖDENMEYE BAŞLANACAK? 

Biner lira bayram ikramiyesinin ilkinin 27-31 Mayıs’ta, ikincisinin de 5-9 Ağustos’ta ödenmesi beklenirken, bu imkandan sadece mevcut emekliler değil, yeniler de yararlanacak. Mayıs sonuna kadar emekli aylığı bağlananlar, bu yıl 2 bin TL ikramiye alabilecek.

19-02/10/emekli-ikramiyeleri.jpg

Emekliler 2019'da Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi biner lira bayram ikramiyesi alacak. Emekliler b yılda geçen yıl olduğu gibi Ramazan ve Kurban bayramında 2 bin lira bayram ikramiyesi alacaklar. Emekliler bu yılki ödemeleri ise mayıs ve ağustosta cebine koyacak. İkramiyeden yeni emekliler de yararlanabilecek. Bu yıl Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'da kutlanacak. 3 Haziran arife günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin Mayıs sonunda ödenmesi bekleniyor. Emeklilerin hesabına bin lira tutarındaki ödemeler büyük ihtimalle 27-31 Mayıs arasında yatırılacak. Böylece emekliler bu yılın ilk bayram ikramiyesini almış olacak. Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanacak.

19-02/10/emekli-ikramiyelerinin-verilecegi-tarih.jpg

İKİ İKRAMİYEYİ DE ALACAK

Yeni emekliler, bu tarihten itibaren verilecek tüm bayram ikramiyelerini alabilecek, 2019'da 2 bin lirayı cebine koyacak. Ağustos da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Kurban Bayramı 11-14 Ağustos'ta kutlanacak. Arefe günü de 10 Ağustos Cumartesi'ne denk geliyor. İkramiyenin de bu tarihten önce, 5-9 Ağustos'ta ödenmesi bekleniyor. Yine bu tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bin liralık ikramiyeden yararlanabilecek. İlk ikramiyeden sonra, ikinci ikramiye yatırılmadan önce emekli aylığı bağlananlar, 2019'u bin lira ikramiye ile kapatacak. Ödemelerin kesin tarihini SGK duyuracak.

EMEKLİLERE OCAK'TA NE KADAR ZAM YAPILDI? 

Yaklaşık 12.3 milyon emeklinin geliri Ocak'ta artarken, yılın devamında da kazanımlar sürecek. Yılın kalanında iki zam ve iki de bayram ikramiyesi emeklileri bekliyor.

Maaşı bin liranın altında olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde bu ay artış olacak. Ek ödeme dahil bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak.

Ek ödeme dahil maaşı bin liranın altında olanlara, bu aydan itibaren bin lira ödenmeye başlanacak. Maaşı 660 ile 999 lira arasında olan yaklaşık 150 bin emeklinin geliri artacak.

Emeklilerin gelirinde 340 liraya varan artış yaşanacak. Temmuz'da da tüm emeklilere zam var. SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu yılın ilk yarısında gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak.

Memur emeklilerine ise yüzde 5 zam ve bu yılın ilk yarısındaki enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark verilecek. Kesin zam oranları 3 Temmuz'da Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak verilerle ortaya çıkacak. Mayıs ve Ağustos ise emekliler için ikramiye ayı olacak. 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN