PTT tek SMS ile emeklilere 15.300 TL ödüyor! Kefilsiz, şartsız başvurunuzu hemen yapın

PTT tek SMS ile emeklilere 15.300 TL ödüyor! Kefilsiz, şartsız başvurunuzu hemen yapın

PTT'den emeklilere müjdeli haber geldi. Atacakları tek bir SMS ile 15.300 lira ödeme alabilecekler.

Emekli maaş promosyonu yarışına geçtiğimiz süreçte PTT de dahil olmuştu. Maaşını Sosyal Güvenlik Kurum’undan alan emekliler için en düşük promosyon rakamında değişiklik yapılarak, promosyon tutarları yükseltilmişti. Emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlar için ise yeni bir duyuru yapıldı.

SGK tarafından emekli promosyon ödemeleri Kasım ayı itibarıyla güncellendi. Kamu bankaları da SGK tarafından yapılan duyuruya uyarak maaşını kendi bankalarından alan müşterilerine ödemelerini yapmaya başladı. PTT emekli promosyonu da güncellenirken, maaşını PTT’den alanlar için ihtiyaç kredisi açıklaması geldi.

PTT emekli ihtiyaç kredisi kampanyası!

Emekli maaşını PTT üzerinden alan emeklilere ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıldı. Bu kredi Aktif Bank ve N kolay kredi ile sunulurken emekliler 50 bin TL’ye kadar düşük faizli kredi kullanabilecekler. PTT tarafından yapılan açıklamada, acil nakit ihtiyacı olan emeklilere kefilsiz, şartsız tek bir SMS ile kredi verileceği belirtildi. Emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlar, 50 bin TL’ye kadar kredi için başvuru yapabiliyorlar. Kredi tutarı ise onay alındıktan hemen sonra kişinin PTT hesabına yatırılıyor.

Ptt

Örnek hesaplama tablosuna bakıldığında 15 bin 300 TL tutarındaki kredi için 36 aya kadar vade kullanılabiliyor. PTT emekli SMS kredisinde faiz oranı yüzde 2.69 olarak belirlendi. Bu krediyi kullanan emekliler ayda yalnızca 729,84 TL taksit ödüyorlar. Kredi için ek olarak bir de 80,33 TL tahsis ücreti alınıyor.

Ptt

Bankalardan bir türlü kredi kullanamayan ve başka bir bankada hesap açtırmak isteyemeyen emekliler, PTT yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaralarını 3050’ye kısa mesaj olarak gönderdiklerinde anında kredi tutarlarını hesaplarında görebilecekler.

PTT emekli maaş promosyonu ne kadar oldu?

Kasım ayında Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 19 banka ile imzaladığı anlaşma neticesinde emekli maaş promosyonlarında taban tutarlar belirlendi. Bu açıklama sonrasında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank belirlenen tutarları maaş müşterilerinin hesaplarına yatırmaya başladı.

SGK’dan gelen açıklamaya göre maaşı 3 bin 500 TL altında olanlara 3 bin TL,

3 bin 501 TL ila 7 bin 500 TL olanlara 3 bin 500 TL

7 bin 501 ila 10 bin TL arasında maaş alanlara ise 4 bin 500 TL,

10 bin TL’den fazla emekli maaşı alanlara da 5 bin TL promosyon ödemesi yapılıyor.

Kefilsiz, şartsız tek bir SMS ile PTT’den emekli kredisi almak isteyenlerin 3050’ye mutlaka kısa mesaj göndermesi gerekiyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN