TOGG'dan kat kat düşük o araç yolda! Siparişler patlayacak, 1 milyon cebinizde kalsın

TOGG'dan kat kat düşük o araç yolda! Siparişler patlayacak, 1 milyon cebinizde kalsın

Otomotiv sektöründe elektrikli modellere geçiş devam ediyor. Türkiye'de sıkça tercih edilen bir otomotiv markası, yerli elektrikli otomobil TOGG'dan daha uygun fiyata yeni elektrikli modelini ön siparişe açtı. İşte detaylar...

Yerli elektrikli otomobil markası TOGG, 2023 Temmuz ayında yapılan vergi artışlarının ardından satış fiyatına zam yapmak zorunda kaldı. T10X modeli, 1 milyon 207 bin TL'den 1 milyon 227 bin 500 TL'ye yükseldi. V2 RWD Standart Menzil fiyatı ise 1 milyon 307 bin TL'den 1 milyon 329 bin 500 TL'ye çıktı.

togg-guncel-fiyat.jpg

OPEL ASTRA HB'NİN ELEKTİKLİ VERSİYONU ÖN SİPARİŞTE

TOGG'dan 1 milyon TL daha ucuz olan bir başka elektrikli otomobil, yeni araç alacakların ilgisini çekti. Almanya merkezli otomotiv şirketi Opel, elektrikli araç portföyünü genişletmeye devam ediyor.

Opel Astra HB'nin elektrikli modeli, şimdiden otomobilseverlerin dikkatini çekti. Opel Astra HB elektrikli modeli, 75 bin TL'lik ön ödemeyle ön siparişe açıldı.

Opel'den yapılan açıklamaya göre, siparişler 2023 Eylül ayında teslim edilmeye başlanacak.

opel-astra-elektrik-turkiye-fiyato-1.jpg

OPEL ASTRA HB ELEKTRİKLİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Tamamen elektrikli altyapısıyla sıfır emisyonlu ve heyecan verici bir sürüş deneyimini yollarla buluşturan Astra Elektrik, performansıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Opel Astra Elektrik'teki elektrik motoru 115 kW/156 HP güç ve 270 Nm tork’a sahip. Böylece model kullanıcısına gaz pedalına dokunma anından itibaren hızlı bir kalkış ve etkileyici bir hızlanma deneyimi yaşatıyor.

Ayrıca diğer birçok elektrikli otomobil 150 km/s ile sınırlıyken, yeni Astra Elektrik 170 km/s maksimum hıza sahip. 0-100 km/s hızlanması ise 9.2 saniye. Bunun dışında Astra Elektrik kullanıcıları, sürüş tercihine bağlı olarak Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç mod arasından seçim yapabiliyor.

opel-astra-elektrik-turkiye-fiyato-2.jpg

OPEL ASTRA ELEKTRİK BATARYA KAPASİTESİ NE KADAR?

Yeni Astra Elektrik, WLTP'ye göre 418 km'ye varan tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor. Verimliliğe önem veren mühendisler, kompakt batarya boyutu ile örnek bir menzil elde etmeyi başardı. Astra'da 6 hücreli, 17 modülde 102 batarya hücresinden oluşan 54 kWsa'lık lityum-iyon batarya yer alıyor. Yeni Astra Elektrik, 100 kilometrede sadece 14,8 kWsa elektrik tüketiyor. Fren enerji geri-kazanım sistemi sürüş sırasında enerjinin geri kazanılabilmesini sağlıyor.

Bu tüketim ortalaması, yeni Astra Elektrik'i sadece günlük kullanım için verimli bir araç yapmakla kalmıyor, aynı zamanda uzun yolculuklar için de ideal bir yol arkadaşı yapıyor. Astra Elektrik, 100 kW doğru akım ile hızlı şarj edildiğinde yüzde 80 batarya kapasitesine yaklaşık 26 dakikada ulaşabiliyor. Tamamen elektrikli Astra ayrıca evdeki duvar tipi şarj istasyonu için standart olarak üç fazlı 11 kW dahili şarj cihazı ile donatılmış durumda.

opel-astra-elektrik-turkiye-fiyato-3.jpg

OPEL ASTRA HB ELEKTRİKLİ MODEL SATIN AL

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN