Back To Top
‘XL sağlıksız’ diyen Uber Türkiye’de gaz kesecek

‘XL sağlıksız’ diyen Uber Türkiye’de gaz kesecek

 - Son Güncelleme: 10.04.2019 Çarşamba 02:53
‘XL sağlıksız’ diyen Uber Türkiye’de gaz kesecek
- A +

Uber, Türkiye’de yeni dönem başlatıyor. Şirket, daha büyük araçlarla hizmet verdiği ‘XL’ uygulamasını önemli ölçüde azaltacağını duyurdu. Uber’den yapılan açıklamada “XL ile sağlıklı hizmet verilmesi mümkün olmadığından küçülerek devam edecek. Uber Türkiye’ye olan bağlılığını koruyor. Sektörle yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz” denildi.

Uber, Türkiye’deki operasyonuyla ilgili yeni bir açılıma gitti. Buna göre şirket, gelecek dönemde XL araçların sayılarını ise önemli ölçüde azaltacağını bildirdi. Yapılan açıklamada “Şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde Uber XL küçülerek devam edecektir. Uber Türkiye’ye olan bağlılığını korumaktadır, sektör ile yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz. Türkiye’deki şehirlerin Uber gibi yenilikçi teknolojilerin sunduğu yararlardan faydalanabilmesini sağlayan yeni çözümler bulmak için tüm yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz” ifadesi kullanıldı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN