58 saat sonra gelen mucize! İdil Şirin kurtarıldı

Son dakika haberi... İzmir'de kurtarma çalışmalarının devam ettiği Emrah apartmanında 14 yaşındaki İdil Şirin kurtarıldı. 58 saat enkaz altında kalan Şirin, ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Enkaz altındaki 3 kişi için çalışmalar sürüyor.

Merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde, arama kurtarma çalışmalarından sevindirici bir haber geldi.

Enkaz altında kalan 14 yaşındaki İdil Şirin'le temas kuran ekipler, titiz bir çalışmanın ardından kız çocuğunu sıkıştığı yerden kurtardı ve enkaz altında ilk yardım gerçekleştirdi.

emrah-apartmani-idil.jpg

Depremden yaklaşık 58 saat sonra yaralı olarak enkazdan çıkarılan İdil Şirin, ambulansla hastaneye kaldırıldı. İdil Şirin, enkaz altından yaralı kurtarılan 105'inci kişi oldu.

Çalışmaları Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da izledi. Güllüoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "İdil çıktı" ifadesine yer verdi. 

 

Sosyal medyada İdil Şirin ile kardeşinin enkaz altında olduğu ve kendilerinden haber alınamadığı bilgisi paylaşılmıştı.

idil-2.jpg

SAĞLIK DURUMU İYİ

Kurtarma çalışmalarında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, “Emrah Apartmanı Enkazında 14 Yaşında İdil ile ekibimiz iletişime geçti ve sağ bir şekilde enkazdan çıkardı. Sağlık durumu iyi olduğunu öngörülen İdil için ekibimizin çalışmaları 2.5 saat titizlikle sürdü. Dualarımız İdil ve enkaz altında kalan canlarımız ile” açıklamasında bulundu.

 

idil.jpg

Ayrıntılar geliyor... 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN