Eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kardeşi için belediye kaynakları seferber edilmiş

Eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kardeşi için belediye kaynakları seferber edilmiş

Hazineye ait araziyi 20-25 yıldır işgal eden Sözlü ailesi, Hüseyin Sözlü’nün Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde belediye olanaklarıyla 10 km’lik elektrik nakil hattı çektirdi, açtığı kuyulara dalgıç pompaları yerleştirdi, elektrik panoları yaptırdı ve elektrik faturalarını da ASKİ’ye ödetti. Devlet malının kişisel çıkarlar için kullanıldığına dair bu faaliyetlerin yanı sıra, bölge halkının gözlemleri ve iddialarına göre çalışmalarda Büyükşehir’e ait vidanjör, vinç, kepçe, dozer kullanıldı, belediye işçileri çalıştırıldı ve belediyeye ait yakıt tankerlerle bölgeye taşındı.

Eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kardeşi Adem Sözlü’nün 25 yıldır işgal ettiği ve işgalin Ceyhan Milli Emlak Müdürlüğü’nce belgelendirildiği, Ceyhan’ın İsalı köyündeki 2000 dönümlük Hazine arazisinde, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin olanaklarıyla 7-10 km’lik elektrik nakil hattı çekildiği, açılan kuyulara dalgıç pompaları yerleştirildiği, elektrik panoları yaptırıldığı ve elektrik faturalarının da ASKİ’ye ödettiği belgeleriyle tespit edildi. Sözlü ailesinin bölgede devasa bir narenciye bahçesi hazırlığı yaptığı ve ayrıca hazineye ait meraları kendi arazileri gibi traktörle sürerek tarıma açma girişimlerinde bulunduğu ortaya çıktı.

KÖYLÜNÜN GÖZÜ ÖNÜNDE BELEDİYE OLANAKLARIYLA ÖZEL ÇALIŞMA

Ceyhan’ın Kızıldere-Gündoğan ve İsalı köylerinde yaşayan köy muhtarları ve halk, gözlerinin önünde gerçekleşen ve yaklaşık 6 ay süren faaliyetlerde, kendilerine söz verildiği üzere yaşadıkları köylere su getirilmediği, ama Hazineye ait fakat Sözlü ailesi tarafından işgal edilen arazide belediyeye ait araçlarla her türlü hizmetin verilip, belediye ait iş makineleriyle
çalışma yapıldığını söylediler. Bölge halkına su getirileceği vaadiyle açılan kuyuların, köylerin sakinlerine hizmet vermediği belirlendi. Köylüler, Ceyhan Ovası’na hakim araziye Hüseyin Sözlü’ün defalarca makam aracıyla geldiğini, denetleme yaptığını bildirdi.

ÇÖL GİBİ ARAZİ CENNETE ÇEVRİLDİ

Daha önce adeta çöl gibi olan engebeli arazinin, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kiraladığı iş makineleriyle düzeltildiği, narenciye ekilebilecek hale getirildiği ve damla sulama yapılacak ortamın hazırlandığı ifade edilerek, adeta bir cennet oluşturmak amacıyla altyapının kurulduğu, iş makinelerince kullanılmak üzere bölgeye tankerlerle mazot taşındığı kaydedildi.

Bir vatandaşın CİMER’e şikayetinin resmi yazıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’ne iletilmesinin ardından hareket geçen ASKİ ekipleri, sözü edilen bölgede gerçekleştirdiği incelemelerde, belediye olanaklarının, özel çıkarlar için kullanıldığını tespit etti.

Bölgeye belediye olanaklarıyla 596 bin 671 lira ödenerek çekilen elektrik nakil hattıyla, açılan su kuyularına ASKİ’ye ait dalgıç pompalar yerleştirildiği, trafo yapıldığı, enerji kullanma izni alındıktan gelen 3 bin 600 liralık elektrik faturasının dahi ASKİ’ye ödettirildiği belirlendi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN