Back To Top
Çiçekçiler Sevgililer Günü’ne hazır

Çiçekçiler Sevgililer Günü’ne hazır

Çiçekçiler Sevgililer Günü’ne hazır
- A +

14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala çiçekçiler, vitrinlerini çekici hale getirip, çeşitlerini artırarak hazırlıklara başladı

Sevgiler Günü’ne yaklaşık 1 hafta kala çiçekçiler tezgahlarını güne özel ürünlerle donattı. Sevgililer Günü’nde eşlerini ve sevdiklerini mutlu etmek isteyen vatandaşlar ise sevdikleri için çiçek siparişlerini şimdiden vermeye başladılar. Çiçek işletme sahibi Arda Özbay, 14 Şubat Sevgililer Günü’nden beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi. Özbay, "İş potansiyelinin artacağını düşünüyoruz. Ona göre hazırlıklarımızı yapıyoruz. Sevgililer Günü’ne özel teraryumlar hazırlıyoruz. Şuanda teraryum siparişleri geliyor. Çiçek tedariği yapan bir firma ile görüştüm. 100 binlerce adet çiçek sattığı halde elinde şuanda gül kalmadığını ve sipariş alamayacağını söyledi. Bu yıl sektör hareketli. Dükkana normal günlerde 100 kişi geliyorsa Sevgililer Günü’nde 500 kişi geliyor. Geçen seneye göre daha çok iş yapacağımızı düşünüyoruz. Satacağımızdan ziyade alacağımız çiçeği hesaplıyoruz. Normal günlerde örneğin 3 bin liralık çiçek alıyorsak Sevgililer Günü’nde bu rakam 5 bin liraya çıkıyor. 2 katı satış yapma gibi bir beklentimiz oluyor. Sevgililer Günü’nde orgideler çok tercih ediliyor. Orkide fiyatları 80 liradan başlıyor. Teraryum 45 liradan 230 liraya kadar cam boyuna göre artıyor. Karışık buketler 30 lira, kutulu tek gül 10 lira. Özel gül ve papatyadan yaptığımız kır buketlerimiz de mevcut" diye konuştu.

ESKİŞEHİR/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN