02.07.2020  15:55
SON GÜNCELLEME: 
02.07.2020  16:31
KAYNAK: 
KARAR.COM

Genç Parti'nin yeni genel başkanı Murat Hakan Uzan oldu

Genç Parti'nin 5. Olağan Konresi yapıldı. Partinin kurucusu olan Cem Uzan'ın telekonferansla kongrede yeni genel başkan Murat Hakan Uzan oldu.

+
-

Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresi yapıldı. Partinin Kurucu Genel Başkanı olan ve 10 yıldır Fransa'da yaşayan Cem Uzan kongreye telekonferansla katılırken, kendisi gibi yurt dışında yaşayan kardeşi Murat Hakan Uzan yeni Genel Başkan oldu.

Genç Parti 5. Olağan Kongresini Yenimahalle Belediyesine bağlı "Dört Mevsim Salonunda" gerçekleştirdi. Cem Uzan kongreye telekonferans yöntemiyle bağlandı. Uzan, seçim vaadlerini sıraladıktan sonra yeni genel başkanın Hakan Uzan olduğunu söyledi.

CHP VE İYİ PARTİ TAKİP ETTİ

CHP Ankara milletvekili Gamze Taşçıer ve İYİ Parti Aydın milletvekili Aydın Adnan Sezgin de Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresini takip etti.

İki hilal, ortada yıldız altında Genç Parti yazan parti logosuna ekleme geldi. Cem Uzan'ın imzası parti logosuna dahil edildi.

Genç Parti kongresinde konuşan Cem Uzan şöyle konuştu;

"ALNIM AÇIK BAŞIM DİK"

"Ben sizleri çok özledim umarım sizler de beni özlemişsinizdir. Türk insanı için Türk milleti için kolları sıvadık tekrardan. Bazı gerçekleri çırılçıplak konuşmakta fayda var. 17 senedir büyük bir mağduriyet yaşamaktayım. Ergenekon kumpasını balyoz kumpasını herkes biliyor. Nerede o Ergenekon'un savcısı? Takdir Türk milletinindir. İlk kumpas Uzan ailesine kurulan kumpastır. Telsim'i yağmaladılar, barajları çaldılar. Hepsinin belgesi var. Star TV yandaşlara bedavadan verildi. Ben hayatımla tehdit edildiğim için sürgüne gittim. Benimle ilgili bir tane mahkumiyet kararı yoktu ben çıktığımda. Alnım açık başım dik!"

GENÇ PARTİ GENEL BAŞKANI HAKAN UZAN KİMDİR?

GENÇ PARTİ'NİN YENİ SEÇİM VAATLERİ NELER?

DİĞER HABERLER
Kalın ve O'Brien 'Doğu Akdeniz'i görüştü
Anıtlar Kurulu artık sözde bir kurul
Bu nasıl bürokrat!
KHK ile atılan işçi işe iade davası açabilir
Aklı selim davranın!
Düpedüz hadsizliktir
Düğün davetiyelerini dağıtmak için yola çıkmışlar