'128 milyar dolar' ile ilgili çarpıcı iddia: Her şeyin kaydı var

'128 milyar dolar' ile ilgili çarpıcı iddia: Her şeyin kaydı var

Halk TV yazarı Barış Soydan, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık kayıp rezerviyle ilgili yeni bir iddiada bulundu. Soydan, muhalefetin seçim öncesinde konuya ilişkin yeni ayrıntılar açıklayacağını, o dönemde bu satışlara şahit olan bazı Hazine ve kamu bankası yöneticilerin olduğunu ve konuşacaklarını öne sürdü. Ayrıca olaya ilişkin kamera ve fotoğraf kayıtları olduğunu iddia etti.

Halk TV yazarı Barış Soydan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın 2019 yılının mart ayından itibaren faizleri düşük tutmak amacıyla rezervlerden 128 milyar dolar harcadığı iddiasının Ankara'da bir kez daha gündeme geldiğini söyledi. Soydan, 128 milyar doların Ankara’da konuşulan gündemlerden biri olduğunu belirterek, muhalefetin seçim öncesinde konuya ilişkin yeni ayrıntılar açıklayacağını vurguladı.

Soydan, iddialara göre o dönemde bu satışlara şahit olan bazı Hazine ve kamu bankası yöneticilerin olduğunu ve bu konuda konuşmak istediklerini ifade etti.

'KAMERA KAYITLARI VAR'

Soydan devamında, "Daha da ilginci, satışlar sürerken ekonomi yönetiminin hazine birimlerini ziyaret ettiğini gösteren kamera kayıtları ve fotoğrafların olduğunu söyleniyor" diye konuştu.

CHP'Lİ VEKİL: EMİN OLMADAN AÇIKLAMAK İSTEMİYORUZ

CHP’de ekonomi bürokrasisini tanıyan bir milletvekiline bu iddiaları sorduğunu söyleyen Soydan şu cevabı aldığını açıkladı:

"Bize gelen iddiaların önüne arkasına bakıyoruz, emin olmadan açıklamak istemiyoruz yanıtını aldım… Peki emin olduklarında? 'O zaman Kemal Bey uygun görürse açıklar.' Seçime doğru iki taraf da hazırlıklarını tamamlıyor."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN