Back To Top
4 ton akaryakıt sızdı, okul tatil edildi

4 ton akaryakıt sızdı, okul tatil edildi

 - Son Güncelleme: 14.01.2019 Pazartesi 14:57
4 ton akaryakıt sızdı, okul tatil edildi
- A +

Muğla'nın Datça ilçesinde bir okulun kalorifer sistemini besleyen yakıt tankı, aşırı yıpranma nedeniyle delindi. Delikten sızan 4 tonluk akaryakıt, kanalizasyona karıştı. Kanalizasyon hattının da tıkalı olması nedeniyle taşan yakıt denize kadar ulaştı. Sızıntı nedeniyle bölgede ağır koku oluşurken, okulda da eğitime bir gün ara verildi.

Muğla'nın Datça ilçesinde, bir lisenin kalorifer sistemini besleyen yakıt tankının delinen borusundan sızan akaryakıt bir kilometre uzaklıktaki denize ulaşırken, oluşan ağır koku yüzünden okul bugün tatil edildi.

İskele Mahallesi'ndeki Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde bulunan 6 ton kapasiteli yakıt tankına geçen ay akaryakıt yüklemesi yapıldı.

AŞIRI YIPRANMA YÜZÜNDEN DELİNDİ

Yakıt tankından kalorifere iletimi sağlayan demir boru, aşırı yıpranma yüzünden delindi. Dün akşam saatlerinde delikten sızan akaryakıt, kanalizasyona karıştı. Kanalizasyon hattının da tıkalı olması nedeniyle taşan akaryakıt denize kadar ulaştı.

19-01/14/20190114_2_34404037_40716899.jpg

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine, Datça Belediyesi ekipleri denize ulaşan sızıntıyı temizledi. Bir bölgeye toparlanan akaryakıtın üzeri kumla örtüldü. Belediye ekipleri ve çevre mühendisleri sızıntının denizle buluştuğu sahilde inceleme yaptı.

4 TON AKARYAKIT SIZDI

Depodaki yaklaşık 2 ton yakıtın kullanıldığı, 4 tonluk bölümün sızdığı ve bunun bir miktarının denize ulaşmış olabileceği belirtildi.

Çalışmaları yerinde takip eden Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, durumun ihbar edilmesinin ardından gerekli tüm çalışmaların yapıldığını ve önlemlerin alındığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise sızıntıdan kaynaklı ağır koku nedeniyle öğrencilerin zarar görmemesi için eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

MUĞLA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN