Back To Top
ABD-Türkiye hattını geren S-400'de yeni adım: Türk askerine Rusya'da eğitim

ABD-Türkiye hattını geren S-400'de yeni adım: Türk askerine Rusya'da eğitim

 - Son Güncelleme: 07.05.2019 Salı 13:25
ABD-Türkiye hattını geren S-400\'de yeni adım: Türk askerine Rusya\'da eğitim
- A +

ABD-Türkiye hattını da geren S-400 alımlarıyla ilgili yeni bir adım daha atıldı. S-400 hava savunma sistemlerini kullanacak 100 Türk askerin eğitimi, bu ay sonunda Rusya'daki bir askeri üstte başlayacak. Eğitimin yaklaşık 5 ay süreceği ifade edildi.

Rusya'dan satın alınan S-400 hava savunma sistemlerini kullanacak yaklaşık 100 Türk askerin eğitimi, bu ay sonunda Rusya'daki bir askeri üstte başlayacak.

Rus haber ajansı TASS'da yer alan habere göre, diplomatik bir kaynak açıklamasında "Mayıs ayı sonunda, yaklaşık 100 Türk askeri, anlaşmaya göre 2019’da teslim edilecek olan S-400 hava savunma sistemlerini kullanmak üzere Rusya'da bir askeri üstte eğitime başlayacak" ifadelerini kullanırken, eğitimin yaklaşık 5 ay süreceğini de belirtti.

Ayrıca, haberde Türk askerlerinin, Mart ortasında aynı askeri üstte eğitimine başlamış olan Çinli askerlerle birlikte eğitileceği bilgisine yer verildi. Haberde Rusya'nın askeri teçhizat ihracatçısı olan Rosoboronexport'un konuya dair bir açıklamada bulunmadığının da altı çizildi.

MOSKOVA/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN