Back To Top
Akçakoca'dan ilginç görüntü... Kum kıyıya 3 metre çekildi

Akçakoca'dan ilginç görüntü... Kum kıyıya 3 metre çekildi

Akçakoca\'dan ilginç görüntü... Kum kıyıya 3 metre çekildi
- A +

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahildeki kumun kıyıya 3 metre çekilmesi ilginç görüntü oluşturdu. Düzce Üniversitesi'nden Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu "Bu durum karayelin sahildeki kumu götürmesinden kaynaklanmıştır. Oluşan tablo, olağan bir doğa olayıdır. Kumun çekilmesinde endişe edilecek bir şey yok" dedi.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde bulunan Çuhallı sahilinde, kumun dalgaların etkisiyle kıyıya çekilmesi sonucu metrelerce uzunlukta oluşan derinlik, vatandaşlarda şaşkınlığa neden oldu.

Düzce Üniversitesi (DÜ) Biyolojik Çeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Deniz Yağlıoğlu, Akçakoca sahilinde etkili karayel ve poyrazın geçmişte de benzer durumlara neden olduğunu söyledi.

19-12/08/ana-manset-2-1575811590.jpg

"ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK"

Akçakoca'da sahillerin rüzgar ve dalga hareketlerinden etkilendiğini dile getiren Yağlıoğlu "Bu durum etkili olan karayelin sahildeki kumu götürmesinden kaynaklanmıştır. Oluşan tablo, olağan bir doğa olayıdır. Sahillerdeki yapılaşmalar da buna benzer durumların yaşanmasında etkili olabilir. Kumun çekilmesinde endişe edilecek bir şey yok." diye konuştu.

19-12/08/ana-manset-2-1575811658.jpg

DÜZCE/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN