Ali Babacan Erdoğan'ı eleştirdi: 'Bütün servetim bu yüzük’ diyordu sözünden döndü

Ali Babacan Erdoğan'ı eleştirdi: 'Bütün servetim bu yüzük’ diyordu sözünden döndü

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kocaeli’de sanayicilerle bir araya geldikten sonra Çayırova’da partisinin ilçe binasının açılışına katıldı. Babacan kapı kapı gezip halka anlatacağız diyerek, “Bütün servetim bu yüzük’ diyen Erdoğan sözünden döndü, etrafındaki üç beş kişi de servetine servet kattı” şeklinde iktidarı eleştirdi.

14 Mayıs cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine sadece 18 gün kaldı. Partiler seçim çalışmalarını hızlandırırken Ali Babacan da halkla buluştuğu her fırsatta Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi için oy istiyor.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bu kez Çayırova’da partisinin ilçe binasının açılışına katıldı. 14 Mayıs seçimlerinin aslında bir referandum olduğunu vurgulayan Babacan, seçmenin önündeki sorunun “Otoriterlik mi, demokrasi mi? Tek akıl mı, ortak akıl mı? Keyfilik mi, hukuk mu? Baskı mı, özgürlük mü? Korku mu, umut mu? Öfke mi, sevgi mi? Kriz mi, huzur mu? Yoksulluk mu, zenginlik mi? Kara kış mı, bahar mı?” olduğunu söyledi.

'BAĞIRANLARDAN ÇAĞIRANLARDAN ÇOK YORULDUK'

Babacan, eski AK Parti seçmeninin yine iktidara oy vermeyi düşünmediğini söyleyerek “Bizim hedefimiz tam demokrasidir. Kimsenin kimseye üstünlük taslamadığı bir ülkedir. Bağıranlardan çağıranlardan çok yorulduk. Emin olun, herkesin kendisini eşit ve onurlu hissettiği bir Türkiye’ye ulaşacağız. Özgür ve zengin bir Türkiye’ye giden tek yol meşru, demokratik siyasetten geçiyor. Kavgadan, gürültüden, şiddetten değil” ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN SÖZÜNDEN DÖNDÜ'

Babacan, geçmişte AK Parti’ye oy veren insanların kapısını çalıp “Sizin sesiniz olan, derdinizle ilgilenen parti, değişti artık. 28 Şubatçılarla kol kola gezmeye başladılar. ‘Bütün servetim bu yüzük’ diyen Erdoğan sözünden döndü, etrafındaki üç beş kişi de servetine servet kattı. Biz de sizin gibi; yola çıkarken ulaşmayı hedeflediğimiz özgürlüklerden, çoğulculuktan, katılımcılıktan, hukuk devletinden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Biz bu yola ilkelerimiz için çıktık, üç beş kuruş menfaat uğruna ilkelerinden vazgeçenlerden değiliz” diyeceklerini söyledi.

‘AÇIK ARA KAZANACAĞIZ’

Babacan ayrıca DEVA Partisi için oy isteyerek, “Elimize iki pusula var. Birinci pusulada, Cumhurbaşkanı adayları var. Hep beraber, ortak aday Sayın Kılıçdaroğlu’na ‘evet’ diyeceğiz ve inşallah, açık ara farkla kazanacağız. İkinci pusulada DEVA için CHP logosunun altına evet diyeceğiz ve inşallah orada da açık ara kazanacağız” dedi.

‘SANDIKTAN ‘DEMOKRASİ BAYRAMI’ ÇIKACAK’

Bu seçimi gençler kazanacak diyen Babacan, “18 gün sonra ‘demokrasi bayramımız’ var. 18 gün sonra huzurla, mutlulukla, büyük bir coşkuyla, sandıktan ‘demokrasi bayramı’ çıkacak inşallah. Bu bayram; sadece Millet İttifakı’nın bayramı olmayacak. Demokrasi bayramı, 85 milyonunun bayramı olacak. Çünkü bu seçim 7'den 70’e, doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye kazanacak.

Bu seçimi evladına harçlık veremeyip, gizli gizli ağlayan analar kazanacak. Pazardan eli boş dönen babalar kazanacak. Çocuğunu okutamayan işçi arkadaşlarımız, açlıkla sınanan emekliler kazanacak. Sattığı malı yerine koyamayan, dükkânda karanlıkta oturan esnaf kazanacak. En güzel yılları umutsuzlukla, kaygıyla geçen gençler kazanacak. Gecesini gündüzüne katıp öğrenciler için her türlü fedakârlığı yapan öğretmenler kazanacak. Mesleği ne olursa olsun iş arayan gençler kazanacak” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (9)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
9 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN