Spor medyasında şok istifa! Duayen ismin Ali Koç yazısı sansürlendi, ceketini alıp çıktı

Spor medyasında şok istifa! Duayen ismin Ali Koç yazısı sansürlendi, ceketini alıp çıktı

Fenerbahçe ile ilgili kaleme yazıda Ali Koç'a yönelik eleştirilerde bulunan spor medyasının duayen ismi, yazısının sansüre uğradığını açıklayarak yıllardır köşe yazarlığı yaptığı gazetesinden istifa ettiğini duyurdu. İşte, Ali Koç yazısı sansürlenen o köşe yazarı...

Milliyet gazetesi köşe yazarı Şansal Büyüka, bugün istifa ettiğini açıkladı. Ali Koç ile ilgili yazısının yayımlanmaması nedeniyle istifa ettiğini açıklayan spor medyasının duayen ismi, "İlk baskı çıktı, bana da gazetenin provası geldi. Gördüm, yazı manşet altında gayet güzel kullanılmış. Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede" ifadelerini kullandı.

sansal-buyuka-istifa-etti-mi.jpeg
Şansal Büyüka

ŞANSAL BÜYÜKA NEDEN İSTİFA ETTİ?

Büyüka, 343 Digital'de yaptığı açıklamada, yazının Ali Koç'la ilgili olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Milliyet'te haftada bir, ligin genel panoramasını yapan tam sayfa yazılar hazırlıyorum. Son yazımda Ali Koç ile ilgili bir yazı yazdım. İçinde eleştiri de var, destek de var. Sınırları zorlayan bir yazı değil. Hiç öyle bir yanı yok. Sakıncalı bir tarafı yok editöryel açıdan. İlk baskı çıktı, bana da gazetenin provası geldi.

Gördüm, yazı manşet altında gayet güzel kullanılmış. Sabah kalktım, baktım yazı yok gazetede. Gözlerime inanamadım. Ben yanlış mı görüyorum acaba dedim. Sağa sola sordum, Anadolu şehirlerindeki dostlarımı aradım, gazetede var.

Editörümü aradım, haberi yok, Tayfun Bayındır'ı aradım, haberi yok. Belli ki yukarıdan gelen, yönetimsel belki yazı işleri... Yazı çıkarılmış. Nezaketen bana haber verme yok, yazının olmadığını sabah görüyorum. Bunu kendime yapılan saygısızlık olarak gördüm ve 09.15'te istifa ettim."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN