Back To Top
Bayramda 10 milyon kişi otobüsle seyahat edecek

Bayramda 10 milyon kişi otobüsle seyahat edecek

Bayramda 10 milyon kişi otobüsle seyahat edecek
- A +

Bayram tatili için biletlerin tükendiğini belirten otobüs firmaları, ek seferlere hazırlanıyor. Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Yıldırım “9 günlük bayram tatilini de içine alan 12 günlük süre içinde yaklaşık 10 milyon yolcuya hizmet vereceğiz” dedi.

9 günlük bayram tatiliyle birlikte seferler yine doldu. Tatilini şehirdışında geçirmek isteyen vatandaş soluğu acentelerde aldı. Tatili kendi memleketlerinde geçirmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazla. Otobüs biletlerinin tamamı tükenmiş durumda. Ek sefer ile yolcu taşıma kapasitesi artırılma planlanıyor. Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım “Tatil dönemi için biletler tükendi, tatil süresince 10 bin ek seferle 450 bin yolcu daha taşınmasını hedefliyoruz. Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması dolayısıyla tatile çıkacak vatandaşların bir an önce biletlerini gidiş dönüş almalarını öneriyorum” dedi. Bayram tatili dolayısıyla yolculukların 29 Mayıs itibarıyla yoğunlaşacağına dikkati çeken Yıldırım, bu döneme ilişkin biletlerin tükendiğini söyledi. Özellikle tatil yörelerine otobüs biletlerinin gidiş dönüş alınması önerisinde bulunan Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının şehirler arası otobüs firmalarına, Ramazan Bayramı tatil süresince B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni vermesiyle 10 bin ek sefer konulacağını bildirdi.

Tatil yörelerine yönelik otobüs seferlerine talebin arttığını vurgulayan Yıldırım “Aynı zamanda bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyenler de bulunuyor. Bu bayram, Türkiye’nin her yerine yoğun talep alıyoruz” diye konuştu. Yıldırım, Türkiye genelinde 343 otobüs firmasının 7 bin 600 otobüsle hizmet verdiğine işaret ederek, normal günlerde 22 bin olan otobüs sefer sayısının bayram ve tatil dönemi gibi özel günlerde 27 bine kadar çıktığını anlattı. Yıldırım “Tatil süresince günlük 800-850 bin, 9 günlük bayram tatilini de içine alan 12 günlük süre içinde yaklaşık 10 milyon yolcuya hizmet vereceğiz. Tatil süresince 10 bin ek seferle 450 bin yolcu daha taşınmasını hedefliyoruz” ifadesini kullandı.       

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN