Bazı özelleştirme kararları Resmi Gazete'de

Bazı özelleştirme kararları Resmi Gazete'de

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, imar planı değişiklikleri ve ihale sonuçlarına ilişkin aldığı kararları Resmi Gazete ile yayımlandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığının imar planı değişiklikleri ve ihale sonuçlarına ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı, özelleştirme kapsam ve programındaki Ankara'nın Çankaya ilçesi, Dikmen Mahallesi'ndeki taşınmaza ilişkin "taşıt yolu" kullanım kararı getirilmesine yönelik hazırlanan imar planı değişiklikleri onaylandı.

Antalya'nın Döşemealtı ilçesi, Yeşilbayır Mahallesi'ndeki 15 bin 878 metrekare yüz ölçümlü taşınmazın, "satış" yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihale sonucu 141 milyon lira bedelle en yüksek teklifi veren Bossas Yapı İnşaat Taahhüt Ticaret AŞ'ye satılması kararlaştırıldı.

BURSA'DA İMAR PLANLARINA YAPILAN İTİRAZLARA RET

Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı Bursa'nın İnegöl ilçesi, Kulaca Mahallesi'ndeki taşınmaza ilişkin onaylanan "sanayi alanı, trafo alanı, park alanı, yol ve otopark" kullanım kararları getirilmesine yönelik imar planlarına yapılan itirazlar reddedildi.

Edirne'nin merkez ilçesi, Sarıcapaşa Mahallesi'ndeki 3 bin 2 metrekare yüz ölçümlü taşınmaz ve üzerindeki yapıların özelleştirilmesini teminen gerçekleştirilen ihale sonucu 24 milyon 500 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Atlas İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'ye satılmasına karar verildi.

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesi Kurtuluş Mahallesi'ndeki 6 bin 630,81 metrekare yüz ölçümlü taşınmaz ve üzerindeki yapıların, satış yöntemiyle yapılan ihale sonucu 76 milyon 500 bin lira ile en yüksek teklifi veren Erdal Alemdar, Eyüp Alemdar, Necmi İzer Ortak Girişim Grubuna satılması kararlaştırıldı.

KONYA'DA İMAR PLANI DEĞİŞİKLİKLERİNE ONAY

Konya'nın Ereğli ilçesi Hacımemiş Mahallesi'ndeki bazı taşınmazlara ilişkin "ticaret alanı" kullanım kararları getirilmesine ilişkin hazırlanan imar planı değişiklikleri onaylandı.

Uşak'ın Sivaslı ilçesi Pınarbaşı/Fatih Mahallesi'ndeki taşınmaza ilişkin "gelişme konut alanı, terminal alanı, park ve yol" kullanım kararları getirilmesine yönelik imar planı değişikliklerinin onaylanmasına karar verildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN