Bozdağ, 'İsveç ve Finlandiya' meselesini yorumladı: Bir terörist bile iade etmediler

Bozdağ, 'İsveç ve Finlandiya' meselesini yorumladı: Bir terörist bile iade etmediler

Adalet Bakanı Bozdağ, son günlerde Türkiye’nin NATO üyeliğine müracaat eden İsveç ve Finlandiya’ya ilişkin tutumunun tartışılmasıyla ilgili "Esasında Türkiye’nin tutumunda herhangi bir sorun ve sıkıntı yoktur. Türkiye doğru bir tutum takınmıştır. Türkiye’nin iadesini talep ettiği FETÖ’cü teröristler, PKK’lı teröristlerin bir tanesini bile bugüne kadar bize iade etmediler" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısı’na katıldı. Ankara belediye başkanları, TBB meclis üyeleri ve TBB Başkanı Fatma Şahin’in de bulunduğu toplantıda konuşan Bakan Bozdağ, başarılı olmak için hizmetin gerekli olmasına karşın tek başına yeterli olmadığına vurgu yaparak, “Çünkü nice örneklerini biliyoruz ki nice büyük projeleri hayata geçirmiş, ilinin ilçesinin bunlar çözülmez sorunlar dediği sorunları çözmüş pek çok adım atmış başkanlarımız daha girdikleri ilk seçimde seçimi maalesef kazanamadılar. Demek ki çok büyük projeler hayata geçirmek tek başına seçim kazanmayı bize gerektirmiyor. Onun yanında bizim yeterli olan başarıyı taçlandıracak diğer adımları da ihtiyaç olduğunu ifade etmek isterim. Bir belediye başkanı ve siyasetçi için en büyük proje, kendini seçen insanların gönlünü kazanabilme projesidir. Onların gönlüne girebilme projesidir” dedi.

'İSVEÇ VE FİNLANDİYA MESELESİNDE TUTUMUMUZDA BİR SORUN YOK'

Bakan Bozdağ, son günlerde Türkiye’nin NATO üyeliğine müracaat eden İsveç ve Finlandiya’ya ilişkin tutumunun tartışıldığını hatırlatarak, “Esasında Türkiye’nin tutumunda herhangi bir sorun ve sıkıntı yoktur. Türkiye doğru bir tutum takınmıştır. Hatırlarsanız Kıbrıs Savaşı’nı yaşadık. Biz NATO üyesiydik. O zaman Yunanistan NATO üyesi değildi. Bize bir dünya NATO dahil ambargo uygulandı. Suriye’de oradaki yaşanan olaylarda Türkiye’nin topraklarına her gün bombalar düşerken ve Suriye sınırından ülkemize insanlar ölümle yaşam tercihi noktasında bırakılırken, ‘Yasak bölge ilan edin’ dedik, etmediler. ‘NATO üyesiyiz destek verin’ dedik, vermediler. Ne Avrupa Birliği verdi ne de NATO verdi” diye konuştu.

'İKİ YÜZLÜLER'

Türkiye’ye karşı iki yüzlü siyaset olduğunu savunan Bakan Bozdağ, “Şu anda terör örgütlerine de maalesef pek çok Avrupa Birliği ülkesi ve ABD aleni destek veriyor. Bunların başında da Finlandiya geliyor, İsveç geliyor. Türkiye’nin iadesini talep ettiği, FETÖ’cü teröristler, PKK’lı teröristlerin bir tanesini bile daha bugüne kadar bize iade etmediler. İşi düşünce Türkiye’ye herkes geliyor, sözlerin en güzelini söylüyorlar. İşini gördükten sonra ne güzel söz var ne de başka bir şey. Hepsi kaybolup gidiyor. Türkiye’yi değerlendirenler artık Türkiye’nin sıçrayıp geldiği noktayı görerek değerlendirsinler. Terör örgütlerini Türkiye’ye tercih edenler, Türkiye’nin tercihlerinin yanlışlığını değil kendi tercihlerinin yanlışlığının kendilerine kaybettirdiğini görsünler” dedi.
Şu anda bilgi ekonomisinin yaşandığını dile getiren TBB Başkanı Şahin konuşmasında, “Yaşanan olaylar bize her sabah yeni bir bilgi ile uyanmamızı ve her akşam bu bilgiyi yenileyerek yatmamızı kesinlikle talimatlandırıyor. Bizim medeniyetimiz ise, ‘Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?’ diyor. O yüzden bir medeniyet coğrafyasından geliyorsak, bir kültürümüz varsa mutlaka okumamız, bunu bilgiye dönüştürmemiz, bunu uygulamaya dönüştürmemiz, bunun gereğini yapmamız gerekiyor. Zamanı yöneteceksiniz. O kadar önemli ki bir akşam oluyor bir sabah. Ramazan başladı, bitti. Ömür bitiyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (8)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
8 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN