Back To Top
Cemal Kaşıkçı'nın katledildiği Suudi Arabistan konsolosluğu taşınıyor

Cemal Kaşıkçı'nın katledildiği Suudi Arabistan konsolosluğu taşınıyor

 - Son Güncelleme: 17.09.2019 Salı 15:33
Cemal Kaşıkçı\'nın katledildiği Suudi Arabistan konsolosluğu taşınıyor
- A +

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'nın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledildiği İstanbul Başkonsolosluğu binasını satarak konsolosluğu başka bir binaya taşıma kararı aldığı öğrenildi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'nın, Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü 4. Levent'teki İstanbul Başkonsolosluğu binasını taşıma kararı aldığı öğrenildi.

Habertürk'te yer alan haberine göre, Kaşıkçı'nın öldürüldüğü konsolosluk yerleşkesi Suudi Dışişleri Bakanlığı'nın kararı ile satıldı. Konsolosluğun Sarıyer'de ABD Başkonsolosu'na yakın bir alana taşınacağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda katledilmişti.

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) Kaşıkçı cinayetinde, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın rolüne ilişkin 'yüksek inanca' sahip olduğu vurgulanmıştı.

Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard'ın yaptığı incelemeler sonrasında hazırlanan raporda da Suudi Arabistan, Kaşıkçı'yı kasten ve taammüden öldürmekten sorumlu tutulmuştu.

Raporda, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın da aralarında bulunduğu üst düzey yetkililerin soruşturulması için güvenilir kanıtlar olduğuna işaret edilmişti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN