CHP'li başkanlardan 'desteğe devam' mesajı: Ağır ekonomik koşullarda halkımızın yanında olacağız

CHP'li başkanlardan 'desteğe devam' mesajı: Ağır ekonomik koşullarda halkımızın yanında olacağız

CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, bu kez Tekirdağ'da bir araya geldi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın ev sahipliğinde iki gün süren toplantının ardından belediye başkanları adına ortak açıklama yapan Albayrak "Cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik koşulları yaşamasına, maliyetlerin her gün katlanarak artış göstermesine karşın; ekmek, ulaşım, su gibi temel konularda diğer gider kalemlerimizden tasarruf ederek halkımızın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz" dedi.

Dönem dönem toplanan CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, bu kez Tekirdağ'da, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın ev sahipliğinde bir araya geldi. İstişare, dayanışma, kentlerin sorunları, deprem, orman yangınları, koronavirüs, Kara Kış Fonu, ekonomi, gıda gibi ülkenin gündemi konuları üzerine CHP'li belediye başkanları daha önce de çeşitli illerde yapılan toplantılar yaparken bu kez de Tekirdağ'da buluştular.

İki gün süren toplantılara CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başkanlık etti. 11 Büyükşehir Belediye Başkanı adına ortak açıklamayı ev sahibi Albayrak yaptı.

'Ekonomide yaşanan ağır tablonun vatandaşa yansıması her gün artıyor'

Albayrak şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki büyük kalkınma hamlesinin yapı taşı olan İzmir İktisat Kongresi çalışmaları ele alınırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer de 'İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi' çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi.

Ülkemiz ekonomisinde yaşanan ağır tablonun vatandaşlarımıza olan yansıması ve maliyeti her gün artmaktadır. Belediyelerimiz de bu ağır koşullar nedeniyle ekonomik açıdan ciddi sorunlar yaşamakta, sıkıntılar çekmektedir. Tüm bu sorun ve sıkıntılara rağmen kurumlarımız, vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları asgari düzeye indirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadır.

'Bu zorlu süreci aşmanın yolu dayanışmadan geçiyor'

Cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik koşulları yaşamasına, maliyetlerin her gün katlanarak artış göstermesine karşın; ekmek, ulaşım, su gibi temel konularda diğer gider kalemlerimizden tasarruf ederek halkımızın yanında olduk, olmaya devam ediyoruz.

Büyükşehir belediyelerimiz, bir yandan halkçı yönetim modelini uygularken bir yandan da yatırım ve hizmetlerini aksatmadan büyük bir şevkle sürdürmektedir. Bu hizmetlerin önemli bir kısmı ise sanayi destekleri, kırsal kalkınma hamleleri ve sosyal belediyecilik uygulamalarından oluşmaktadır. İnanıyoruz ki bu zorlu süreci aşmanın yolu dayanışma ve üretimden geçmektedir.

'Sağlık çalışanlarının özlük hakları iyileştirilmeli'

Toplantımızda ayrıca sağlık çalışanlarımızın son dönemde gittikçe artan mesleki sorunlarını ele aldık. Halk sağlığı için büyük bir özveriyle hizmet veren çok değerli sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve sağlıkta şiddetle mücadeleyle ilgili yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması konusunda çağrıda bulunuyoruz.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN