CHP'li Torun'dan Bakan Kurum'a sert tepki: Yandaşlara bağladığınız musluklar mı kesildi?

CHP'li Torun'dan Bakan Kurum'a sert tepki: Yandaşlara bağladığınız musluklar mı kesildi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı İmamoğlu'nu kast ederek "İstanbul emin ellerde değil" açıklamasında bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a tepki göstererek ""Hayırdır Sayın Bakan, belediyeden yandaşlara bağladığınız musluklar mı kesildi?" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “İstanbul emin ellerde değil” açıklamasında bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a tepki gösterdi.

Bakan Kurum'a sert çıkan CHP'li Torun, "Hayırdır Sayın Bakan, belediyeden yandaşlara bağladığınız musluklar mı kesildi?" dedi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Sarayın atanmış bakanları sıraya girmiş, seçilmiş belediye başkanlarımızı eleştiriyor. Çevre Bakanı Murat Kurum, ‘Artık İstanbul emin ellerde değil’ demiş. Hayırdır Sayın Bakan, belediyeden yandaşlara bağladığınız musluklar mı kesildi? İmar rantlarını aktardığınız kişiler paraya mı sıkıştı? Açıkça söylüyorum: KPSS sorularına bile sahip çıkamayanların emin ellerden söz etmesi utanılacak bir durumdur. Yetmemiş, ‘İstanbul’da 25 yıldır eser üreten bir anlayış vardı’ demiş. Sormak lazım: O zaman eski belediye başkanınızı niye zorla istifa ettirdiniz? İstanbul’a ihanet ettik diyen senin Cumhurbaşkanın değil miydi? Unutma Sayın Bakan: İhanetten eser çıkmaz.

Liyakati cümle içinde bile kullanmayın

Bunlar da yetmemiş, ‘İstanbul’da ehliyetin yerini liyakatsizlik aldı’ demiş. Siz, rüşvetçiden büyükelçi, güreşçiden banka yönetim kurulu üyesi, damattan bakan yapan bir iktidarsınız. Sizin gibi bir iktidarın liyakat kelimesini cümle içinde kullanması bile bu millete zûldür.

Çok hevesliyseniz İstanbul’a aday olur, eski başbakanınız gibi boyunuzun ölçüsünü alırsınız

İstanbul halkı yüzde 54 oyla Ekrem İmamoğlu’nu şehr-i emin seçmiştir. Çok hevesliyseniz İstanbul’a aday olur, eski başbakanınız gibi, milletin oylarıyla boyunuzun ölçüsünü alırsınız.

Erdoğan herkese İstanbul Büyükşehir Belediyesi demeyi bile yasaklamış

İstanbul’da tarihi Balıklı Rum Hastanesi’nde bir yangın yaşadık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz yangına hızla müdahale etti. Dikkatinizi çekmek isterim. Saray Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaparken şöyle diyor: ‘Cumhurbaşkanımızın talimatıyla müdahale edildi, İçişleri Bakanlığımız, İstanbul Valiliğimiz, itfaiye ekiplerimiz yangını kontrol altına aldılar.’ Sayın Kalın’a soruyoruz: İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu devletin kurumu değil mi? Adını bile anmaktan, bir teşekkür etmekten niye bu kadar korkuyorsunuz? Anlaşılan Erdoğan herkese İstanbul Büyükşehir Belediyesi demeyi bile yasaklamış. Sadece bu durum bile, devletteki partizanlığın göstergesidir.

Damadını bakan yapana böyle başkanlar yakışır

Ak Partili Hasankeyf Belediye Başkan Vekili, partisinden istifa etti. İstifa mektubunda şöyle diyor: ‘Gençlerimiz işsizken, belediye başkanı ve ilçe başkanı aile şirketi kurup akrabalarını işe yerleştirdi.’ İşte Ak Parti belediyeciliği budur. Ne demişler: Ön teker nereye giderse arka teker de oraya gider. Damadını bakan yapan birine, akrabalarını işe alan başkanlar yakışır. İktidara sesleniyoruz: Bizim belediyelerimize saldıracağınıza önce kendi içinizdeki ayıpları temizleyin.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN