CHP'li Zeybek'ten Bakan Bozdağ'a 'tweet' cevabı: AK Parti'nin yargısı sandıkta gidecek

CHP'li Zeybek'ten Bakan Bozdağ'a 'tweet' cevabı: AK Parti'nin yargısı sandıkta gidecek

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, "Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor" açıklamasında bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a tepki göstererek "AK Parti’nin yargısı da AK P’artinin yargıçları da sandıkta gidecekler Dün FETÖ elebaşına güzellemeler yapan Adalet Bakanı Bozdağ’a o sözleri için bir soruşturma açılmamışsa bugün sosyal medyada hayat pahalılığını eleştiren vatandaşlara da soruşturma açılamaz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” sözlerine tepki gösterdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eski tweetleri nedeniyle yargılandığını hatırlatan CHP'li Zeybek, ilk seçimlerden CHP'nin zaferle ayrılacaklarını öne sürerek “Eski bir Cumhuriyet savcısı olarak, bu ülkenin dürüst ve hukukun üstünlüğünü savunan yargı mensuplarını ayrı tutarak şunu belirtiyorum ki AK Parti’nin yargısı da AKP’nin yargıçları da sandıkta gidecekler” dedi.

Zeybek'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde

“İnsanların düşüncelerini özgürce açıklayabileceği mecralar üzerinde tahakküm kurmak siyasal iktidarın hobisi haline gelmiştir. Medyanın büyük çoğunluğu üzerinden yandaşlarla kurulan hegemonyaya rağmen insanlar özgürce sosyal medyadan görüş ve eleştirilerini aktardıklarında ise yargı eli ile üzerlerine gidilmektedir. Hatırlanacağı gibi partili Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçmişte sosyal medyayı ‘toplumların baş belası’ olarak tanımlamıştı. Onun Adalet Bakanı’nın ise ‘Tweetten değil, içinde yazılandan soruşturma açılıyor’ ifadesi, aslında talimat sisteminin dışavurumudur.

AK PARTİ’NİN YARGIÇLARI SANDIKTA GİDECEK

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 25’inci maddesi ‘Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz’ der. Ancak AK Parti’nin yargı sistemi, ülkenin hiçbir sorunu yokmuş gibi, ülkede başka suçlar olmamış gibi sosyal medyada eleştiride bulunan vatandaş avı yapmaktadır. Eski bir Cumhuriyet savcısı olarak, bu ülkenin dürüst ve hukukun üstünlüğünü savunan yargı mensuplarını ayrı tutarak şunu belirtiyorum ki AK Parti’nin yargısı da AKP’nin yargıçları da sandıkta gidecekler.

Dün FETÖ elebaşına güzellemeler yapan Adalet Bakanı Bozdağ’a o sözleri için bir soruşturma açılmamışsa, aksine ödüllendirilip tekrar bakan yapılmışsa bugün sosyal medyada hayat pahalılığını, adaletsizliği, işsizliği eleştiren vatandaşlara da soruşturma açılamaz.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN