Back To Top
Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Tepki

 - Son Güncelleme: 11.09.2019 Çarşamba 15:38
Dışişleri Bakanlığı\'ndan İsrail\'e Tepki
- A +

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, seçimleri kazandığı takdirde Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi ile yasadışı yerleşimleri ilhak edeceği yönündeki söylemine Dışişleri Bakanlığı, ''Bu gayrimeşru oldubitti teşebbüsü asla kabul edilemez'' sözleriyle tepki gösterdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi ile yasadışı yerleşimleri ilhak edeceği yönündeki beyanına Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki gecikmedi.

Bakanlık açıklamasında: "İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, 17 Eylül’de gerçekleştirilecek genel seçimleri kazandığı takdirde Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi ile yasadışı yerleşimleri ilhak edeceği yönündeki beyanları İsrail’in on yıllardır devam eden işgalinin ve hukuk tanımaz uygulamalarının yeni bir tezahürüdür. Bu gayrimeşru oldubitti teşebbüsü asla kabul edilemez. Tüm uluslararası toplumu İsrail’in uluslararası hukukun temel ilke ve normlarını pervasızca ayaklar altına alması karşısında sessiz kalmayıp, en güçlü şekilde tepki vermeye çağırıyoruz.Türkiye, kardeş Filistin halkının yanında durmaya ve Filistin Devleti’nin haklı bağımsızlık mücadelesini tüm gücüyle desteklemeye devam edecektir." denildi.

ANKARA/İHA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN