Back To Top
Erbaş: Kur'an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek

Erbaş: Kur'an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek

 - Son Güncelleme: 09.02.2020 Pazar 19:25
Erbaş: Kur\'an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek
- A +

Kahramanmaraş'ta Pazarcık Yatılı Hafızlık Erkek Kuran Kursu açılışında konuşan Diyanet İşleri Bakanı Erbaş "Bizim Kur'an kurslarımız, kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir" dedi ve ekledi: Biz Kuran kurslarımızın bulunduğu yerlere şeytandan korunmuş bölgeler diyoruz. Kur'an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kahramanmaraş'ta Pazarcık Yatılı Hafızlık Erkek Kuran Kursu'nun açılışında, Türkiye'de 2 bine yakın yatılı Kur'an kurslarından birisine Pazarcık ilçesinin sahip olduğunu söyledi.

"Biz Kuran kurslarımızın bulunduğu yerlere şeytandan korunmuş bölgeler diyoruz." ifadesini kullanan Erbaş, "Bir yerde Allah zikredilirse oraya şeytan yaklaşamaz." dedi.

"İNSANLARI KÖTÜLÜKLERDEN UZAKLAŞTIRMA MERKEZLERİ"

Kur'an-ı Kerim'in insan yaşamındaki önemine dikkati çeken Erbaş, şunları kaydetti: 

"Kur'an-ı Kerim'e uyduğumuz sürece bu topraklarda okunduğu, yaşandığı sürece inşallah biz bu toprakları şeytanın hilelerinden, fitneden, tefrikadan, kötülükten muhafaza edeceğiz. Bizim Kur'an kurslarımız, kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir. Buralarda amacımız, Rabbini tanıyan, peygamberini tanıyan, ezanını bilen, bayrağına itaat eden, bütün değerlerine bağlı nesiller yetiştirmektir. Kötülük olmasın, iyilik yaygınlaşsın. Türkiye Diyanet Vakfının en önemli sloganı, 'Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam ediyoruz' sloganımızı biz her yerde gerçekleştirmeye çalışıyoruz."

"KATKI SAĞLAYANLARA CENNETTE KARŞILIĞI VERİLECEK"

Kur'an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verileceğini dile getiren Erbaş, Hazreti Peygamberin, "Bir kuş yuvası kadar mescid yapan ve bu mescidlerin yolunu açan Kur'an kurslarına, Kur'an eğitim merkezlerine katkı sağlayan insanlara karşılığı cennette verilecektir" sözünü paylaştı.

Bu müjdeye katkısı olan herkesin nail olacağını ifade eden Erbaş, kursun ilçeye hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Kur'an kursu merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Törene, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, İl Müftüsü Celal Sürgeç, İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Habibe Öçal ile İmran Kılıç katıldı.

KAHRAMANMARAŞ/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN