Erdoğan 25 Kasım etkinliğinde oy istedi: Yavrumuzun kanını sandıkta da bırakmayalım

Erdoğan 25 Kasım etkinliğinde oy istedi: Yavrumuzun kanını sandıkta da bırakmayalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' programında konuştu. Roketatar ve havan saldırılarının düzenlendiği Karkamış'ta öğretmen Ayşenur Alkan ve 4 yaşındaki Hasan Karataş’ın şehit olması ile 2023 seçimlerini ilişkilendirerek "4 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım" dedi.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı kapsamında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde terör vardı. Erdoğan, Gaziantep'in Karkamış ilçesinde PKK'nın düzenlediği roketatar ve havan saldırısında şehit olan öğretmen Ayşenur Alkan ve 4 yaşındaki Hasan Karataş’ı 2023 seçimleriyle ilişkilendirerek vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "Ben 'Şehit edilen o 4 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım' derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

'HAFTALARCA GÜNDEM OLUR, TEPKİLERİN ARDI ARKASI KESİLMEZDİ'

"Dünyanın başka yerinde terör örgütü öğretmen ve çocukları alçakça katletmiş olsa haftalarca aylarca gündem olur, tepkilerin ardı arkası kesilmezdi. Söz konusu Türkiye olunca kınama mesajı dışında kayda değer bir ses çıkmıyor. Dünyadaki insan hakları örgütleri nerede? Diyarbakır annelerini ziyaret ettiklerini gördünüz mü? Kadının canına kasteden genç kızlarımızı kandırıp ölüme sürükleyen terör örgütünü görmezden gelemeyiz."

'PARLAMENTOYA GİRİP TERÖRİSTLERLE KOL KOLA KANDİL'DE DOLAŞANLAR'

PKK üzerinden HDP'yi hedef alan Erdoğan, "Burada kadının canına kasteden genç kızlarımızı kandırıp dağlarda ölüme sürükleyen tecavüzden infaza her türlü insan hakkı ihlalinde bulunan terör örgütünü görmezden gelemeyiz. Bu örgütün parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Onların demokrasi adına söyleyecekleri hiçbir söz kalmamıştır. Hiçbir cümle yoktur. Biz kimin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunların neyin peşinde olduğunu gayet iyi biliyoruz. Onun için bunların parlamento kürsüsünü fırsat bilerek oradan kullandıkları ifadelerin bizim indimizde hiçbir kıymeti yoktur. Burada kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak, bırakınız ülkeyi yönetme sorumluluğumuzu en temel insanı vazifemizi yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya öyle veya böyle girip ondan sonra teröristlerle kol kola Kandil'de dağlarda dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz" diye konuştu.

'2023 SEÇİMLERİNİ BU ANLAMDA ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUM'

"2023 seçimlerini bu anlamda çok çok önemli buluyorum. Ülkemizi kana bulayan kadın ve çocuk katillerinin arkasında duranlar işlenen insanlık suçuna ortaktır. Daha yeni, İstiklal Caddesi'ndeki terör eylemini neyle izah edecekler. Ana muhalefet ve yavrusu konuştu mu? Konuşacak sözleri yok. şehit edilen 3 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım."

2023 bunlar için bir son olacak. Benim buna imanım var. Terör örgütü kullanıyor, istismar ediyor diye kötü örneklere bakarak insani ve vicdani görevlerimizden vazgeçmeyeceğiz. Kadın ve çocuklardan oluşan mağdurları korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Particiklerden bir tanesi Karkamış'a geçmiş. Mültecilerle ilgili laf etmeye kalkışınca burada siyaset yapmayın deyip kovdular, o da bir dükkana sığındı. Kadın ve çocuk katili terör örgütüyle dirsek dirseğe dolaşanlara 2023 ders olacaktır.

Sınırlarda oluşturduğumuz güvenlik kuşağıyla kadın ve çocuklarımızın da güvenliğini sağlıyoruz. Bu kuşağı batıdan doğuya tamamlayarak insanlarımızın geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacağız."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (7)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
7 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN