İşte Ahmet Deniz Atabay'a saldırının görüntüleri

CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatına yapılan saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Aydın'ın Didim İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatına bir restoranda beyzbol sopalarıyla yapılan saldırının görüntüleri Gazeteci Çağdaş Ulus tarafından paylaşıldı.

Ulus görüntüleri, "CHP'li Didim Belediye Başkanı Atabay'a yapılan saldırı görüntülerini ilk kez izleyeceksiniz. Saldırganlar arasında kaçak otelin sahibi Ahmet Orak'ın oğlu ve abisi bulunuyor" notuyla paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Didim'de önceki gün 23.30 sıralarında meydana gelen olayda, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, avukatı Nizamettin Bulut ile akşam yemeği sonrası kahve içtiği sırada ellerinde beyzbol sopalarıyla restorana giren kişilerin saldırısına uğramıştı. Olay sonrası kaçmayı başaran saldırganları yakalamak için çalışma başlatan Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 6 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Gözaltında yapılan soruşturmanın ardından şüphelilerden Mahmut Orak, İhsan Orak ve Yusuf Caner Özbek savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Ayrıca başkana saldırıya karışan Milli Beka Hareketi Didim ilçe Başkanı Ali Sakaroğlu ve Bilal Demir serbest bırakılırken, Fatih Özbek adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Gözaltına alınan şahısların adliye girişinde rabia işareti yapmaları dikkat çekmişti.

Mühürlenen Maril Otelin sahibi Ahmet Orak’ın da ifadesinin alındığı soruşturmada, Ahmet Orak’ın oğlu İhsan Orak ve kardeşi Mahmut Orak’ın yanı sıra Yusuf Caner Özbek tutuklanmıştı.

İlgili Haberler