Gece dağdan inip artık evlere giriyorlar! Antalya, Muğla, Mersin, Isparta'da yaşayanlar kapıyı sıkı sıkı kapatsın...

Akdeniz Bölgesi'ndeki bazı kentlerde yaşayan vatandaşlar, gece saatlerinde yaşadığı huzursuzluğu muhtar aracılığıyla dile getirdi. Gece sokağa çıkamadıklarını belirten mahalle sakinleri, sorunun çözülmesini istiyor. İşte detaylar...

Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi'nde ormanlık ve dağlık alanda aç kalan domuzlar, şehir merkezine kadar indi. Karınlarını doyurmak için apartman ve site çevrelerinde gezinen domuz sürüsü, vatandaşlara zor anlar yaşattı.

O sıra dışarıda olan bazı vatandaşlar evlerine girmek isteyince site kapısında sürüyle karşılaşınca neye uğradığını şaşırdı. Süreden bir domuz site içerisine girerken, o anları kaydeden site sakini, "Ben nasıl eve gireceğim" diyerek serzenişte bulundu.

yaban-domuzlari-insanlara-saldirir-mi-zarar-verir-mi-1.jpg

"GECE OLDUĞU ZAMAN MAHALLEYE İNİYORLAR"

Hurma Mahalle Muhtarı Faruk Kıldıran, "Bu bölgenin yakınında terkedilmiş dikenli ve çalılık alan var. Orası imardan geçmeyince atıl oldu. Genelde domuzlar oradan geliyor. Birde yakında ormana dönen bahçe var orada da yaşayan domuz sürüsü var. Temizlik yapılmadı. Oralar okul ve diğer alanlar için ayrıldı. Mülkiyet sorunu çözülemediği için belediye de biz temizlik yapamadı. Domuzlar tam orada ortada yaşıyor. Haliyle gece olduğu zaman mahalleye çıkıyorlar. Özellikle 201-202 sokakta görünmüşler. Vatandaşımız bu durumdan rahatsız. Biran önce önlem alınması gerekiyor. O ormanın temizlenmesi lazım" dedi.

yaban-domuzlari-insanlara-saldirir-mi-zarar-verir-mi-3.jpg

"MAHALLELİDEN ŞİKAYET GELİYOR"

Kaldırımlara sokak canlarına mama ve ekmekte konulunca domuzlar onun kokusuna da mahalle arasına geldiğini dile getiren Faruk Kıldıran, "Domuzlarda bu gıdalarda faydalanıyor. O mamalarında fonksiyonu var. Domuzlar yavrularıyla geliyorlar. Saldırabilirler, ne yapacakları belli olmaz. O ormanlık alan temizlenmediği sürece biz domuzlardan kurtulamayız. Mahalleliden çok şikayet geliyor. 'Mahalleyi domuz sardı' diyorlar. Bu olay 3-4 yıldır böyle oluyor. Bir temizlik şart. Domuzlar yoksa gitmez" diye konuştu.

yaban-domuzlari-insanlara-saldirir-mi-zarar-verir-mi-7.jpg

"KARŞIMIZA BİR DOMUZ ÇIKABİLİR"

Mahalle sakinlerinden Ömer Cengiz, "Domuzlar evlerimizin dibine kadar geldi, cadde ve sokaklarda cirit atıyorlar. Burası daha önce tarımsal alandı. Arka tarafta orman alanlar ve hayvanların yaşam bölgesi var. İster istemez çıkıp geliyorlar. Bir düzenleme olursa güzel olur. Çocuklarımız var ailemiz var. Karşılarına kedi göbek değil dağda aç yaşayan bir domuz çıkabilir. Onlara biz bile yardımcı olamayabiliriz. Bölgede domuzların yaşayabileceği çok alanlar var. Temizlik yapılırsda bunlarda buraya gelemz, farklı bölgelerde yaşarlar" ifadelerine yer verdi.

yaban-domuzlari-insanlara-saldirir-mi-zarar-verir-mi-9.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN