İlk kez evlenecek çiftlere devletten 150 bin TL ödeme! Bu kentlerde oturanlar başvurabilecek, Erdoğan duyurdu

İlk kez evlenecek çiftlere devletten 150 bin TL ödeme! Bu kentlerde oturanlar başvurabilecek, Erdoğan duyurdu

Evlilik kredisinde ödeme planı ve başvuru şartlar belli oldu. Öncelikle pilot illerde ikamet edenlerin faydalanabileceği evlilik kredisine, ilk kez evlenecek kişiler başvurabilecek. Peki, evlilik kredisi nedir? Evlilik kredisine kimler başvurabilir? İşte, evlilik kredisi başvuru şartları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen gün Bakanlar Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, evlenmek isteyen gençlere kredi desteği verileceğini açıkladı.

Başta kamu bankaları olmak üzere bankalar üzerinden ödemelerin yapılacağı evlilik kredisinde, gençlere 48 ay vadeli faizsiz 150 bin TL'lik kredi desteği sunulacak. 24 ay geri ödeme alınmayacak.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sabah'ta yer alan habere göre, finansmanı, yeni açılacak Aile ve Gençlik Bankası ile sağlanacak evlilik kredisinden ilk kez evlenecek gençler yararlanabilecek.

Aile Koruma Kalkanı Programı'nın finansmanı uluslararası standartlarda dijital olarak çalışacak Aile ve Gençlik Bankası kanalıyla sağlanacak.

Sosyal yardım amaçlı kullanılacak olan Bankanın ana gelir kaynağı, Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz, petrol ve madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin bir kısmı olacak.

EVLİLİK KREDİSİ UYGULAMASI HANGİ İLLERDE BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Toplantısı'nın ardından açıkladığı evlilik kredisi müjdesinin ilk olarak pilot il seçilen deprem bölgesindeki illerde yapılacağını duyurmuştu.

Deprem bölgesinde yaşayan depremzede gençler, evlilik kredisinden düzenlemenin TBMM'den geçmesinin ardından yararlanabilecek.

DEPREM BÖLGESİ İLAN EDİLEN İLLER HANGİSİ?

6 Şubat 2023 deprem felaketinin ardından afet bölgesi ilan edilen 11 il şunlar:

Kahramanmaraş

Gaziantep

Hatay

Kilis

Diyarbakır

Adana

Osmaniye

Şanlıurfa

Adıyaman

Malatya

Elazığ

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN