İYİ Partili Özlale: Altılı Masa uyuşturucu eylem planını açıklayacak

İYİ Partili Özlale: Altılı Masa uyuşturucu eylem planını açıklayacak

İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, dış politikadan milli güvenliğe kadar her alanı kapsayan bir seçim bildirgesi hazırlandığını ve bildirgenin Kasım ayı sonunda açıklanacağını söyledi. Özlale, söz konusu hazırlıklar arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği uyuşturucu meselesinin de eylem planı içerisinde olduğunu söyledi.

İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, KRT'de yayınlanan Haftanın Panoraması programında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Özlale, Altılı Masa’nın seçim bildirgesinin Kasım ayı sonunda açıklanacağını belirtirken, hazırlıklar arasında “uyuşturucuyla mücadele eylem planı” olduğunu da söyledi.

Özlale'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

SEÇİM BEYANNAMESİ KASIM AYI SONUNDA YAYINLANACAK

“Altılı Masa’da genel başkanlar bir ortak çalışma grubu oluşturulmasına karar vermişti. Dış politikadan yargıya, ekonomiden milli güvenliğe kadar aklınıza gelebilecek her alanda altı partinin üzerinde anlaştığı bir seçim beyannamesi oluşturuluyor. O toplantının üçüncüsünü gerçekleştirdik. İYİ Parti’yi ben temsil ediyorum, çok değerli arkadaşlarım var, biz çok uyumlu bir seçim beyannamesini hazırlıyoruz. Kasım ayının sonuna kadar yetiştireceğiz.

iyi4-xbgl-cover.jpg

İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale

BEYANNAME TÜRKİYE'NİN UFKUNU AÇACAK

Hep bizden bekleniyordu ya, “sizin çözüm önerileriniz nedir”, “iyi de bir hükümet programınız var mı?” diye… İşte Kasım ayının sonunda biz önümüzdeki yüzyılda Türkiye’nin ufkunu açacak bir seçim beyannamesini bir hükümet programını kamuoyuyla paylaşacağız. Bizi izleyenler müsterih olunuz, iyimser kalınız, çok güzel bir hükümet programıyla karşınıza çok yakın bir zamanda çıkacağız. Örneğin varlık fonunu kaldıracağız, enflasyonla mücadele programı uygulayacağız.

EYLEM PLANINDA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE DE VAR

Aday önemli ama bazen medya ana noktayı kaçırıyor, Altılı Masa’nın en fazla vurguladığı konu “parlamenter sisteme geçiş”. Bakın burada sefalet endeksiyle başladık, yargıda ne olduğu çok belli ve uyuşturucu meseleleri tartışılıyor. Yakında açıklanacak bu hükümet programında “uyuşturucuyla mücadele” ile ilgili de bir eylem planı var. Dolayısıyla Altılı Masa’nın en önemli buluşma noktası bizi bu kötü yönetim sisteminden parlamenter sisteme geçirecek olan bir yol haritasının belirlenmesi. Bugün Erdoğan olmasın başka biri olsun, dünyanın en yeteneksiz, en kabiliyetli en toplumu kapsayıcı lideri bile olsa bu yönetim sistemi içinde çok kısa bir süre içinde bütün melekelerini kaybeder. O yüzden bizim burada ilk tartışmamız gereken şey bu yönetim sistemini terk edip, Türkiye’ye yakışan parlamenter sisteme nasıl geçeceğimiz.

'PARTİLER ARASINDA GÖRÜŞ AYRILIĞI YOK'

Aday konusu önemli ama adaydan çok daha önemli olan parlamenter sisteme geçiş sürecinde 6 partinin hazırlayacağı yol haritası. Bu konuda çok önemli bir gidişat var, partiler arasında görüş ayrılığı yok. Vatandaşlarımız iyimser olsunlar, bu ceberut yönetim anlayışının bitmesine 7-8 ay kaldı.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN