Muhalefet liderlerinden Konya saldırısı tepkisi: Bu şiddet ya bitecek ya bitecek!

Muhalefet liderlerinden Konya saldırısı tepkisi: Bu şiddet ya bitecek ya bitecek!

Konya'da Doktor Ekrem Karakaya'nın hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan'... Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!" dedi. DEVA Partisi lideri Babacan'da doktorların can güvenliğinin olmadığını ifade ederek, "İktidara sesleniyorum; şiddeti durdurun" çağrısı yaptı. Gelecek Partisi lideri Davutoğlu da "şiddete karşı önlem ve sorumluluk almayan her makam bu katliamdan sorumludur" dedi.

Konya'da görev yaptığı hastanede hasta yakını Hacı Mehmet Akçay'ın silahlı saldırısına uğrayan kardiyoloji uzmanı doktor Ekrem Karakaya, hayatını kaybetti. Saldırıya yönelik tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Türk Tabipleri Birliği (TTB) iki günlük grev kararı alarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı istifaya çağırmıştı.

Saldırıya bir tepkide muhalefetten geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla saldırıyı kınadı.

Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline 'giderlerse gitsinler' demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!"

Babacan ise yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Artık ne diyeceğimi bilemiyorum, çok çok üzgünüm. Konya Şehir Hastanesi'nde doktor #ekremkarakaya görevi başında katledildi. Canımızı emanet ettiğimiz doktorlarımızın can güvenliği yok. İktidara sesleniyorum; şiddeti durdurun."

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'da yaptığı paylaşımda "Sağlıkta şiddetten, sağlıkta vahşete! Hastane personelinin can güvenliğini sağlayamayan, şiddete karşı önlem ve sorumluluk almayan her makam bu katliamdan sorumludur. #EkremKarakaya" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN