Kılıçdaroğlu'ndan bürokrasiye çağrı: 18 Ekim Pazartesi...

CHP lideri Kılıçdaroğlu, son günlerde siyaset arenasında şiddetli tartışmalara neden olan TÜGVA üzerinden bürokrasiye çağrı yaptı. "Açıkça söylüyorum; vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telakki edemezsiniz" dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca "Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun" çağrısı yaptı.

KARAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu Twitter'dan bir video yayınlayarak bürokratlara ve devlet memurlarına seslendi. Son olarak siyasette sıcak tartışmalara neden olan TÜGVA üzerinden eleştirilerde bulunan Kılıçadroğlu, "Bu sistemde Erdoğan ve şürekasının kurdukları vakıfların tezgahından geçmeyenlerin memur olmalarının neredeyse imkansız hale getirildiği görülmektedir. Daha önce memur olanların da görevde yükselmeleri TÜGVA tezgahından geçmelerine bağlanmıştır" dedi.

Devlet görevlilerine "Kanun dışı işleri emir olarak telakki edemezsiniz. Siz, Erdoğan ailesinin değil bu devletin şerefli memurlarısınız" diyerek seslenen Kılıçdaroğlu son çağrısı olarak şu ifadeleri kullandı:

"18 Ekim Pazartesi itibariyle, bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz desteklerin tüm sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. Emir almıştım diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun."

Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili halkım; bugün devletimize hizmet eden memurlarımıza yani bürokratlarımıza önemli bir hususta seslenmek istiyorum. Sizi de buna şahitlik etmeye davet ediyorum. Unutmayın, Türkiye devletini şahıs devletine dönüştürmüş bir kişi ve ailesi var. Bu şahsın ve ailesinin kişisel çıkarlarına hizmet etmeye zorlanmış bir kısım devlet memurları var. Bazıları çok baskı altında bunun elbette farkındayız. Ancak unutulmamalıdır ki devlete değil şahsi çıkarlara hizmet etmenin sorumluluğu var.

'NE KADAR İLLEGAL İŞ VARSA; YAPACAK MEMUR MİLİTANLAR DÜZENE EKLEMLENMİŞ'

TÜGVA rezaletini hep beraber izliyoruz. Lağım kokusu yine her yeri sardı. Şahıs ve ailesi vakıf süsü verdikleri bir paralel yapı ile devleti zapturapt altına almaya çalışmış. Sevgili halkım; herhalde neyi çaldıklarının farkındasınız. Çalınan çocuklarınızın memuriyetidir. Yani geleceğidir. Bu sistemde Erdoğan ve şürekasının kurdukları vakıfların tezgahından geçmeyenlerin memur olmalarının neredeyse imkansız hale getirildiği görülmektedir. Daha önce memur olanların da görevde yükselmeleri TÜGVA tezgahından geçmelerine bağlanmıştır. Böylece kamuda yapmak istedikleri ne kadar illegal iş, rant, mafyatik çıkar varsa bunları yapacak memur militanlar düzene eklemlenmiştir. Şimdi hepimizin gördüğü, bildiği bir şey daha var.

'KANUN DIŞI İŞLERİ EMİR OLARAK TELAKKİ EDEMEZSİNİZ'

İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı 'efendim emir aldık, uygulamak zorunda kaldık' diyeceklerdir. İşte bunu diyerek sıyrılırım diye düşünen Saray'ın baskısına boyun eğerek kanun dışına çıkmış o devlet memurlarına buradan seslenmek istiyorum. Cenap Şehabettin'in bir sözü var. Der ki; en ağır angarya, faydasızlığından emin olduğunuz işi vazife namıma ifa etmektir. Açıkça söylüyorum; vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telakki edemezsiniz. Siz, Erdoğan ailesinin değil bu devletin şerefli memurlarısınız.

'KILIÇDAROĞLU AĞABEYİNİZİN BU SİZE SON ÇAĞRISI'

Kamil akla gelmeniz için Kılıçdaroğlu ağabeyinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır. 18 Ekim Pazartesi itibariyle, bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz desteklerin tüm sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. Emir almıştım diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun. Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin. Sizi bunu yaptıranlara farklı bir muamele olacak elbet. Çünkü Sadi'nin dediği gibi zalimlere bağışlamak yoksullara cefadır.

'DEVLETİN MALLARI HAZİNEYE İADE EDİLECEK'

Söylediklerimi özetlemem gerekirse Türkiye Devleti yeniden halkın devleti olma yoluna girmiştir. Kurumları bir şahsın ve ailesinin ahırına dönüştürenler elbette ki hesap verecektir. TÜGVA benzeri vakıfların üzerine çöktükleri devletin malları hazineye iade edilecektir. Sizler hala kendinizi bu pislikten sıyırma şansına sahipsiniz. Bu şansı kullanın. Siz de şahit olun halkım.

Konuşmama son vermeden önce buradan bir selam göndermek istiyorum. Memur Teoman seni unuttuk zannetme kardeşim aklımızdasın, gönlümüzdesin, hakkını alacaksın."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (21)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
21 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN