Back To Top
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu: Ne kadar maaş aldığımı bilmiyorum, çünkü...

Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu: Ne kadar maaş aldığımı bilmiyorum, çünkü...

 - Son Güncelleme: 07.12.2019 Cumartesi 10:05
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu: Ne kadar maaş aldığımı bilmiyorum, çünkü...
- A +

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ne kadar maaş aldığını bilmediğini çünkü maaşına dokunmadan tamamını öğrencilere ve derneklere bağışladığını açıkladı.

Kırşehir Belediye Meclisi aralık ayı toplantısı Belediye Başkanı Selahattin  Ekicioğlu başkanlığında yapıldı.

İmar ve ulaşım ile ilgili gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda sözleşmeli personellerin ve belediye başkan yardımcılarının maaşları gündeme geldi. Belediye başkan yardımcılarının, belediye başkanı maaşının üçte ikisini aldığı belirtilirken söz konusu maaşın 8 bin ile 8 bin 500 TL arasında değiştiği, belediye başkanının ise 13 bin TL maaş aldığı belirtildi.

'MAAŞIMI BEN ALMADIĞIM İÇİN BİLMİYORUM'

AK Partili meclis üyesinin “Ne kadar maaş alıyorsunuz?” diye sorması üzerine Ekicioğlu, “Vallahi bilmiyordum yeni öğrendim. Onu da söyleyeyim; maaşımı ben almadığım için yeni öğrenmiş oldum. Alan çocuklar mutlu olsun hiç olmazsa” cevabını verdi.

'BURS VERİYORUM, DERNEKLERE BAĞIŞLIYORUM'

Kırşehir Habertürk’ün haberine göre başka bir meclis üyesinin ise “Siz neden almıyorsunuz başkanım” diye sorması üzerine ise Ekicioğlu “Burs veriyorum, derneklere bağışlıyorum; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği” cevabını verirken meclis üyelerinin bazıları bu davranışından ötürü başkanı tebrik ettiler.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN