14.02.2020  13:07

Lojman cinayeti davası sanığı Abdullah Gökalp'in cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı

Eski SHP Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 24 Haziran 1991'de Meclis lojmanlarında öldürülmesi ile ilgili davanın sanığı Abdullah Gökalp'in başka bir suçtan tutuklu bulunduğu açık cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı.

+
-

Eski SHP Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 24 Haziran 1991'de TBMM lojmanlarında öldürülmesi ile ilgili davada skandal bir gelişme yaşandı.

SEGBİS BAĞLANTISINDA ORTAYA ÇIKTI

Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya müşteki Erol Güngör ve avukatı ile sanık avukatı katıldı. Başka bir suçtan Bursa Açık Cezaevinde tutuklu bulunan sanık Gökalp ile Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlantı kurulmak istendi.

SEGBİS odasındaki görevliler, Gökalp'in açık cezaevinden ayrıldıktan sonra yeniden teslim olmadığını belirtti. Bunun üzerine SEGBİS bağlantısına son verildi.

"BEN GÖKALP'İ TANIMIYORUM"

Mahkeme, daha sonra Gürel Ö.'yü tanık sıfatıyla dinledi. Olay tarihinde Ankara'da restoran işlettiğini anlatan Gürel Ö., sanığı ve öldürülen Güngör'ü tanımadığını öne sürdü.

Sanık Gökalp'in cinayeti kendisinin azmettirdiği yönündeki beyanının sorulması üzerine tanık Gürel Ö, "Ben Gökalp'i tanımıyorum. Cinayeti işleyip işlemediği konusunda bilgim yoktur. Cinayeti azmettirmem söz konusu değildir. Mustafa Güngör'ü de tanımam, işlettiğim restorana gelip gittiğini de bilmiyorum" dedi.

"DOĞRU DEĞİL, ÇİRKİN BİR İFTİRA"

Gürel Ö., maktul ile eski eşi arasında gönül ilişkisi bulunduğuna dair iddiaların sorulması üzerine, "Doğru değil, çirkin bir iftira" ifadesini kullandı.

Tanığın dinlenilmesinin ardından diyecekleri sorulan müşteki avukatı, olaya ilişkin bilgisinin bulunduğunu belirttiği bazı kişilerin tanık olarak dinlenilmesini talep etti.

Müşteki avukatı, tanık Gürel Ö.'nün sanığın firar etmesinden sonraki ilk duruşmaya katıldığını, bundan önceki duruşmalara ise gelmediğini belirterek, sanıkla tanık arasında bir bağ olabileceğini dile getirdi ve firari Gökalp hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını istedi.

ARA KARAR ÇIKTI

Cumhuriyet Savcısının görüşünün alınmasının ardından mahkeme heyeti ara kararlarını açıkladı. Mahkeme, müşteki avukatının dinlenmesi istediği tanıkların gelecek celse hazır edilmesi için ilgili kurumlara müzekkere yazılmasına karar verdi.

Sanık hakkındaki tutuklama talebini reddeden heyet davayı 4 Haziran'a erteledi.

ANKARA/AA

GÜNÜN VİDEOSU

Açız aç.. Açlıktan ölelim mi?

Çin yönetiminin soykırım politikaları uyguladığı Doğu Türkistan''da bulunan Gulca kentinde, Uygur Türkleri adeta açlığa terk edildi. Koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan şehirde bir Uygur Türkü baba ''''Açız, açız! Açlıktan ölelim mi?'''' diyerek isyan etti...

DİĞER HABERLER
Bakan Bey çık artık telefona
Konya'da şiddetli deprem
Van'da tehlikeli gelişme
3 liseli kız sırra kadem bastı
6 yıldır gözlerini kırpamıyor
Çok büyük bir ayıp ve çirkinlik
Yardım derneğinden 10 milyonluk vurgun