Back To Top
Macahel'e ulaşım kar yağışı ile birlikte güçleşti

Macahel'e ulaşım kar yağışı ile birlikte güçleşti

 - Son Güncelleme: 13.01.2020 Pazartesi 12:51
Macahel\'e ulaşım kar yağışı ile birlikte güçleşti
- A +

Artvin'in Macahel bölgesine yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım güçleşirken, vatandaşlar iş makineleri ile kendilerine erzak ulaştırılmasını geleneksel Gürcü dansları eşliğinde kutladı.

Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Macahel (Camili) bölgesine ulaşım etkili olan kar yağışı nedeniyle son günlerde güçleşti. Yörede yoğun kar yağışı sonrası çığ tehlikesi nedeniyle 6 köyde ulaşım sağlanamazken, Camili Bölgesi'nde yaşayan ve bir süredir erzaksız kalan vatandaşlara iş makineleri sayesinde erzak ulaştırıldı.

Yükleniyor...

Kış aylarında genellikle yağan kar yağışı sonrasında Borçka-Camili ve Karagöl tarafında gidenler yolda kar nedeniyle mahsur kalıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle bölgeye iş makineler ve kar temizleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Kar yağışı ile ulaşımlarını zor coğrafyaya sahip olan bölgenin yollarına düşen bir çok noktadaki çığ açılarak köye ulaşım güçlükle ilerliyor. Kara saplanan araçlar kurtarılırken, yöre insanı tüm kar çilesine rağmen neşesinden bir şey kaybetmiyor. Akordiyon eşliğinde geleneksel Gürcü danslarıyla eğlenen yöre sakinleri Macahel Tüneli projesinin hayata geçirilmesini istiyor.

20-01/13/1-1578899663.jpg

Bazı yöre sakinleri ise araçlarının arkasına bağladıkları leğenlerle kayarak karlı yolların çilesini eğlenceye dönüştürdü.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN